Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Україна може втратити своє національне багатство

21070541.jpg

Національне багатство України - родюча земля - ​​стрімко деградує. Аграрії збирають рекордні врожаї, не замислюючись над тим, що буде далі.

ФАКТ. Агропромисловий комплекс зараз є найпривабливішою з галузей української економіки. Частка сільськогосподарської продукції в експорті, який, до речі, на 70% складається з сировини, стає дедалі більше. За останні 10 років урожай зернових культур зріс до 62 млн тонн. І в планах - збільшувати обсяги. Але як це відбивається на українських ґрунтах?

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ УРОЖАЙ? Висока врожайність досягається шляхом використання родючої землі і нових технологій, мінеральних добрив і насіннєвий селекції. Українські аграрії намагаються максимально збільшити показники врожайності, втім, часто забувають про те, що земля має потребу у відпочинку і відновлення.

ПРАЦЮЄ ВСЕ. Україна є четвертою країною в світі за площею чорноземів. Близько 50% нашої території - це родюча земля. Однак зараз ми є лідерами по площі розораності - майже 80% угідь розорані. А в деяких областях цей показник сягає 90%! Додамо до цього той факт, що більшість аграріїв воліють соняшник і пшеницю, які дуже виснажують грунт. Шкодять землі і обсяги мінеральних добрив, які використовують фермери для збільшення врожаю.

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, наслідками високого ступеня розораності в Україні є деградація ґрунтів і спустошення.

В ЧОМУ ПРОБЛЕМА? Найбільшої шкоди полягає в тому, що більшість земель, які використовуються для посіву, є орендованими. Не всі фермери хочуть вкладати кошти у відновлення чужої землі. Зазвичай вони намагаються отримати максимальний прибуток, не думаючи про наслідки.

ЩО РОБИТИ? Для поліпшення стану земель і збереження українських чорноземів не вистачає відповідального ставлення аграріїв до землі, якою вони користуються. Потрібно застосовувати грунтозахисні технології, збільшувати обсяги органічних добрив замість мінеральних, заборонити спалювання стерні та соломи на полях і карати за такі порушення. А очікувати такого відповідального ставлення до землі можна тільки від селян-власників.

За матеріалами: etcetera.media

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.