Страхування без страху: найбільший швейцарський перестраховик Swіss Re представив у Києві стратегію розвитку агровиробництва в Україні | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Страхування без страху: найбільший швейцарський перестраховик Swіss Re представив у Києві стратегію розвитку агровиробництва в Україні

AgroNews050704.jpg

Що потрібно, щоб побудувати і ефективно розвивати партнерські відносини між агровиробниками і учасниками страхового ринку? Які програми з агрострахування зможуть підтримати не тільки великих, а й середніх і дрібних фермерів? Відповіді на ці питання знайшли в ході профільного семінару з аграрного страхування в Києві, який був організований найбільшим Швейцарським перестраховим товариством Swiss Re (Swiss Reinsurance Company LTD) і компанією Агрориск з 30-го червня по 1 липня.

Учасники українського ринку страхування ризиків аграрного виробництва обговорили питання законодавчого регулювання галузі, доступності кредитних і фінансових інструментів для розширення обсягів страхування, впровадження інноваційних інструментів і супутникових систем для моніторингу, обліку і аналізу стану посівів с/г культур.

Один зі світових лідерів на ринку перестрахування сільськогосподарських ризиків компанія Swiss Re представила свою стратегію розвитку агровиробництва та сільських територій. Провідні андеррайтери компанії познайомили учасників з програмами страхування і субсидування, застосовуваними лідерами європейського ринку сільськогосподарського страхування.

«Головна мета наших семінарів - обговорити спільно з партнерами, клієнтами, профільним Міністерством, а також з IFC (Міжнародна фінансова корпорація), як підтримати не тільки великих фермерів, а й середніх і малих - з землею від 500 до 5 тисяч гектарів» - підкреслив Марсель Андрієс, віце-президент, головний андеррайтер з агрострахування Swiss Reinsurance Company LTD в коментарі інформаційному агентству Agronews.ua.

«На українському ринку агрострахування не завжди легко працювати з фермерами, але ми віримо, що у нас зараз є інструменти, щоб збільшити цей сегмент ринку страхування, тому нам цікаво розмовляти з представниками українського агробізнесу і разом шукати шляхи того, як нам змінити все на краще . У різних країнах світу ми проводимо семінари, які фокусуємо на вирішенні питань зі страхування. У минулому році ми організували профільні заходи в Румунії, в наступному році - в Казахстані. Наступного тижня у нас семінари в Африці і Кенії. Ми намагаємося організувати семінари, коли відчуваємо своєчасний момент, коли нам є про що розповісти»- сказав Марсель Андрієс.

У числі учасників семінару були представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, провідні компанії класичного страхового ринку, страхові брокери, фахівці, що надають послуги з моніторингу та оцінки діяльності агропідприємств та аджастерські компанії.

Зокрема, заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька під час виступу на заході «Ukraine Agriculture Insurance Meeting» відзначила, що ринок аграрного страхування повинен бути максимально прозорим. Владислава Рутицька зазначила, що в даний час вже вдалося зібрати думки та пропозиції учасників ринку і почати процес підготовки змін до законодавства, яке встановило б прозорі та чесні правила гри.

Експерт ринку агрострахування, гендиректор компанії Агрориск Володимир Юдін зазначив, що ефективний ризик-менеджмент в сільському господарстві від початку орієнтований на страхування. «Адже воно - як парашут. Якщо у Вас його немає в потрібний момент, більше він Вам не знадобитися. Будь-яке підприємство АПК в ході своєї діяльності піддається різним ризикам. І отримання прибутку протягом тривалого часу без ризику практично неможливо. Саме за допомогою агрострахування можуть бути зменшені економічні наслідки від комплексу ризиків. Оплата страхових премій, таким чином, перекладається на треті особи, що дозволяє аграрію обмежити ризики поточного виробничого процесу»- підкреслив Володимир Юдін.

На другий день учасники семінару мали можливість провести спільний огляд посівів озимої пшениці, сої, кукурудзи та соняшнику на полях Київської області. Фахівці компанії Агрориск продемонстрували свою методику проведення оглядів с/г культур при прийомі на страхування, оцінки збитків та проведенні комплексного моніторингу стану культур.

Спільно з IFC, міністерством АПК, а також основними гравцями страхового ринку України представники Швейцарського перестрахового товариства і фахівці компанії Агрориск почали роботу над побудовою прозорої і комфортної для аграріїв системи страхування. «Така система спрямована на захист агровиробників, інвесторів, забезпечення виконання контрактів. Для нас важлива результативна співпраця всіх учасників цього процесу - агровиробників, страхових компаній і банківської системи за підтримки Мінагропроду», - зазначила заступник міністра Владислава Рутицька в ході семінару.

Довідка: компанія Агрориск є незалежним постачальником послуг з комплексного моніторингу стану сільськогосподарських послуг на страховому ринку України. Компанія працює у співпраці з такими лідерами перестрахувального ринку як Swiss Re, Hannover Re, Polish Re, науково-дослідними інститутами, міжнародними асоціаціями в сфері аграрного виробництва, і пропонує українському ринку широкий спектр послуг з оцінки стану посівів, включаючи передстрахову оцінку, розробку нових програм страхування і визначення збитку. За результатами діяльності за 2014-2016 рр. оглянута площа посівів с / г культур склала понад 1 554 173 м.

Катерина Звєрєва, АgroNews.ua

 

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.