Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Прогнози вказують на сприятливу ситуацію на глобальних ринках зернових в сезоні 2018/19

14 травня 2018
Переглядів:
306
379.jpg

Третього травня вийшов щомісячний огляд попиту та пропозиції зернових від ФАО із прогнозами на сезон 2018/19 . Публікуємо основні висновки.

Згідно з першими прогнозами ФАО на сільськогосподарський сезон 2018-2019 років, запаси зернових дозволять повністю забезпечити очікуване споживання. Незважаючи на прогнозоване скорочення запасів в зернових в світі, основний обсяг скорочення припаде на частку кукурудзи. Попередні прогнози також вказують лише на незначне зниження обсягів міжнародної торгівлі зерновими в порівнянні з рекордним рівнем сезону 2017-2018 років, що пояснюється збереженням високого імпортного попиту, перш за все на ячмінь, пшеницю і рис.

Виробництво зернових в світі в 2018 році буде нижче близького до рекордного рівня 2017 року
 
Беручи до уваги стан посівів, плани на посівну в тих країнах, де вона ще не почалася, і при збереженні сприятливих погодних умов протягом решти періоду вегетації в 2018 році, виробництво зернових в світі в 2018 році, за попередніми прогнозами, може скоротитися на 41,2 мільйона тонн (1,6 відсотка) до 2607 мільйона тонн в порівнянні з близьким до рекордного урожаєм 2017 року.
 
Як очікується, велика частина прогнозованого зниження в цьому році буде пов'язана зі скороченням виробництва фуражного зерна: за прогнозами ФАО, воно складе 1350 мільйонів тонн, що на 36,6 мільйона тонн (2,6 відсотка) нижче рекордного обсягу виробництва 2017 року. Основний обсяг скорочення припаде на кукурудзу, світове виробництв якої в цьому році може знизитися на 40,5 мільйона тонн (3,7 відсотка) до 1047 мільйонів тонн, що значно перевищує очікуваний приріст виробництва сорго і ячменю в світі. Найбільш різке скорочення обсягів виробництва очікується в Сполучених Штатах внаслідок ймовірного скорочення посівних площ; крім того, скорочення посівних площ очікується і в ряді інших великих країн-виробників, включаючи Аргентину, Бразилію, ЄС і Південну Африку.
 
Світовий обсяг виробництва пшениці в 2018 році може знизитися до 746,6 мільйона тонн, що на 11,3 мільйона тонн (1,5 відсотка) нижче рівня 2017 року, коли урожай виявився вищим за середній рівень. Основний обсяг скорочення, як очікується, припаде на частку Російської Федерації і складе близько 9 мільйонів тонн, головним чином у зв'язку зі зниженням видів на урожай в порівнянні з надзвичайно високими обсягами виробництва минулого року. В ЄС та Індії в 2018 році також можливе скорочення обсягів виробництва пшениці, яке, ймовірно, не вдасться компенсувати за рахунок очікуваного зростання виробництва пшениці в Австралії і Сполучених Штатах.
 
Згідно з попереднім прогнозом ФАО, обсяг виробництва рису в світі в 2018 році досягне нового рекордного рівня і складе 510 мільйонів тонн, що на 1,3 відсотка (6,7 мільйона тонн) більше показника 2017 року. Даний очікуваний приріст пов'язаний зі збільшенням посівних площ, головним чином в Азії. Крім того, попередні прогнози для Африки та Сполучених Штатів також сприятливі. Разом з тим, обсяг виробництва в Австралії може зберегтися на колишньому рівні, а в Латинській Америці і Карибському басейні і Європі – знизитися.

Виробництво, споживання та запаси зернових, млн тонн, 2008/09-2018/19

 
Споживання зернових в світі в сезоні 2018-2019 років може досягти нового рекордного рівня
 
Відповідно до першого прогнозу ФАО, обсяг споживання зернових у світі в сезоні 2018-2019 років може збільшитися приблизно на 16 мільйонів тонн (0,6 відсотка) порівняно з сезоном 2017-2018 років і досягти нового рекордного рівня в 2626 мільйонів тонн. Крім очікуваного зростання споживання в харчових цілях, очікується, що значний обсяг пропозиції і відносно низькі ціни на зернові будуть також стимулювати попит на них для використання в кормових цілях, особливо в Бразилії, Китаї, Мексиці, Російської Федерації та Сполучених Штатах.
 
Обсяг споживання пшениці в світі в сезоні 2018-2019 років продовжить збільшуватися третій сезон поспіль і може досягти 743 мільйона тонн, що на 0,8 відсотка більше, ніж у сезоні 2017-2018 років. Згідно з прогнозами, загальний обсяг споживання пшениці в продовольчих цілях буде збільшуватися пропорційно приросту світового населення, при цьому її споживання в кормових цілях може трохи знизитися, головним чином через наявність значних обсягів пропозиції інших більш конкурентних за ціною видів фуражного зерна.
 
Світове споживання фуражного зерна прогнозується в обсязі близько 1373,5 мільйона тонн, що незначно (0,4 відсотка) більше, ніж в сезоні 2017-2018 років. У новому сезоні загальний обсяг споживання фуражного зерна в кормових цілях може збільшитися на цілих 2 відсотка до 783 мільйона тонн, головним чином внаслідок зростання споживання кукурудзи в кормових цілях. Загальний обсяг споживання кукурудзи, як прогнозується, перевищить піковий рівень поточного сезону на 2,8 відсотка, досягнувши рекордного рівня в 615 мільйонів тонн, причому найбільший приріст в цьому році очікується в Китаї і Південній Америці.
 
За даними першого прогнозу ФАО, обсяг споживання рису в світі в сезоні 2018-2019 років виросте на 5,2 мільйона тонн до 509 мільйонів тонн. Як очікується, основний приріст забезпечить збільшення споживання рису в харчових цілях, при цьому споживання в кормових і промислових цілях може знизитися.
 
Обсяги торгівлі в сезоні 2018-2019 років збережуться на високому рівні
 
Згідно з першим прогнозом ФАО, обсяг торгівлі зерном у світі в сезоні 2018-2019 років складе 406 мільйонів тонн, що на 0,6 відсотка нижче очікуваних в поточному сезоні рекордних показників.
 
Загальний обсяг торгівлі фуражним зерном в сезоні 2018-2019 років (липень/червень) очікується на рівні 185 мільйонів тонн, що на 1,3 відсотка менше, ніж у сезоні 2017-2018 років. Як очікується, скорочення імпорту з боку Китаю і ЄС призведе до скорочення обсягів торгівлі кукурудзою на 1,3 відсотка до 144 мільйонів тонн; крім того, було відзначено зниження обсягів торгівлі ячменем на 1,8 відсотка до 29 мільйонів тонн.
 
За прогнозами, обсяги торгівлі пшеницею в світі в сезоні 2018-2019 років (липень/червень) збережуться на рівні сезону 2017-2018 років, чому сприяє активний імпортний попит, особливо в Азії. Експортна пропозиція також має зберегтися на високому рівні, перш за все з боку Російської Федерації, яка, як очікується, другий сезон поспіль збереже за собою статус найбільшого світового експортера пшениці.
 
Дані квітневого прогнозу щодо обсягів світової торгівлі рисом в 2018 році були переглянуті в бік підвищення на 0,7 мільйона тонн до 47,6 мільйона тонн, що всього на 1 відсоток менше рекордного рівня 2017 року; збереження обсягів торгівлі на високому рівні пояснюється стабільно високим імпортним попитом з боку країн Азії.
 
 
Скорочення запасів кукурудзи в Китаї – основна причина очікуваного зниження обсягів запасів зернових в світі в сезоні 2018-2019 років
 
За даними першого прогнозу ФАО, запаси зернових в світі на кінець сезону в 2019 році скоротяться на 20,6 мільйона тонн (2,7 відсотка) до 735,5 мільйона тонн в порівнянні з рівнем початку сезону. Очікуване скорочення запасів кукурудзи в Китаї –  основна причина зниження обсягів запасів зернових в цілому, і в результаті глобальний показник відношення запасів зернових до їх споживання знизиться з 16-річного максимуму в 28,8 відсотка, досягнутого в сезоні 2017-2018 років, до 27,2 відсотка в сезоні 2018-2019 років. Проте навіть на цьому рівні дане співвідношення збережеться на рівні вище середнього і перевищить історичний мінімум в 20,4 відсотка, зафіксований в сезоні 2007-2008 років.
 
У сезоні 2018-2019 років запаси пшениці можуть збільшитися на 2,2 мільйона тонн (0,8 відсотка) до майже 279 мільйона тонн внаслідок прогнозованого подальшого нарощування запасів в Китаї, яке перевищить їх очікуване скорочення в ряді великих експортерів пшениці, а саме в ЄС і Сполучених Штатах. При цьому, крім збільшення запасів пшениці в Китаї в порівнянні з рівнем минулого року, загальні обсяги запасів пшениці в світі продовжать скорочуватися вже сьомий рік поспіль. Таким чином, незважаючи на те, що співвідношення світових запасів пшениці до їх споживання в сезоні 2018-2019 років скоротиться лише незначно, в основних країнах-експортерах (за винятком Китаю) таке скорочення буде більш значним: з 20,9 відсотка в сезоні 2017-2018 років до 19,2 відсотка в сезоні 2018-2019 років.
 
Згідно з попередніми даними, в новому сезоні очікується деяке скорочення пропозиції фуражного зерна в світі. За оцінками, світові запаси вперше за п'ять років скоротилися до 283,5 мільйона тонн, а співвідношення запасів до споживання в світі знизилося з 22,5 відсотка в сезоні 2017-2018 років до 19,8 відсотка в сезоні 2018-2019 років. Велика частина прогнозованого зниження стосується запасів кукурудзи в Китаї, які, як прогнозується, скоротяться дуже різко (не менше ніж на 15 мільйонів тонн) внаслідок недавно прийнятого урядом рішення про зниження обсягів державних резервів. Що стосується країн-експортерів на світові ринки, то в Аргентині і Бразилії очікується скорочення обсягів перехідних запасів кукурудзи, що може привести до незначного зниження співвідношення запасів до споживання в основних країнах-експортерах до 14 відсотків.
 
У той же час попередні дані вказують на те, що обсяги виробництва рису в світі вже четвертий сезон поспіль перевищуватимуть темпи його споживання. В результаті обсяг запасів рису в світі на кінець сезону 2018-2019 років продовжить збільшуватися третій сезон поспіль і досягне 173 мільйона тонн. Це на 1,2 відсотка більше, ніж прогнозувалося в сезоні 2017-2018 років; в результаті, співвідношення запасів до споживання в світі збережеться на достатньому рівні в 33,5 відсотка.
 

Зведені таблиці

 

 

14 травня 2018 15:30
переглядів:
306
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.