Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

ОТГ Львівщини переймають досвід вінницьких громад

08 травня 2018
Переглядів:
732
an_402.jpg

За сприяння Львівського центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), що діє за підтримки програми «U-LEAD з Європою», та регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР), представники органів місцевого самоврядування Львівщини відвідали Вінницьку область.

Відтак галицька делегація відвідала чотири успішні об’єднані територіальні громади (ОТГ) задля вивчення кращих практик регіонального та місцевого економічного розвитку Вінницької області.

Як розповів голова регіонального відділення ВАССР Роман Гладій: «Особисто  мені імпонує гарний досвід Іллінецької міської громади, де працюють люди, які раніше займалися бізнесом. Свої підприємницькі навички вони застосували на рівні своєї громади для створення сприятливого бізнес-клімату, і це позитивно вплинуло на прийняття корисних рішень, які сприяють збільшенню дохідності бюджету ОТГ».

Загалом на територіях громад Вінницької області представлені доволі різноманітні форми підприємницької діяльності. Проте, відразу стають помітними комфортні умови ведення бізнесу і партнерські взаємини. Це свідчить про високий рівень довіри бізнесу до місцевої влади. Наприклад, серед кращих практик економічного зростання Лука-Мелешківської громади є розвиток унікального сільськогосподарського підприємства "Аграна-Фрут". У господарстві площею 900 га, більше третини ділянок обіймають фруктові сади.

Також львівяни відвідали Іванівську громаду Калинівського району. Ця ще молода громада, створена в жовтні 2017 року, нині плекає амбітні плани щодо побудови великого спортивного комплексу, який буде споруджено, зокрема й на спонсорські кошти. А Іванівський сільський голова Михайло Кулик з гордістю показав гостям сучасний свинокомплекс, який будуть вводити в експлуатацію в червні 2018 року. Проектна потужність підприємства - 7 тис. голів і 28 робочих місць.

Зразковим бізнесом також можуть похвалитися і на території Іллінецької міської громади. Адже одним із найсучасніших молокозаводів в Україні є місцевий завод  компанії "Люстдорф". Потужність підприємства 500 тонн молока на добу. Тут працюють близько 700 осіб у чотири зміни. Сама ж громада створена у 2016 році, але після прийняття закону України щодо добровільного приєднання територіальних громад від 9 лютого 2017 р., до спроможної громади приєдналися ще дві сільські ради. Станом на сьогодні бюджет цієї ОТГ складає 140 млн. грн. А до її складу громади входить 24 населені пункти. Чисельність населення – близько 19 тис. осіб. Натомість економічною «родзинкою» Немирівської громади є один із найсучасніших в Україні горілчаний завод, на якому зайнято 1,5 тис працівників.

«Програма навчальної поїздки у Вінницьку область була насичена і різноманітна. Для представників громад Львівської області ми намагалися показати позитивний досвід місцевого економічного розвитку, ефективної співпраці влади та бізнесу на місцях, створення сприятливого бізнес-клімату в громадах. А успішний досвід вінничан повинен сприяти створенню громад навколо міст обласного підпорядкування й на Львівщині», - зазначив в. о. директора Львівського ЦРМС Тарас Баранецький.

 

Ігор Галущак, Львів

08 травня 2018 10:10
переглядів:
732

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ