Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Хто винен у загибелі бджіл?

3bfd3b7b51008d6ce344ddd1e199441d.png

У Добровеличківському районі Кіровоградської області загинули сотні бджолосімей. На Сумщині нараховують понад півтори тисячі загиблих бджолосімей.

Пасічники з Добровеличківки, Мар’ївки, Варваро-Олександрівки, Новолутківки та інших сіл Кіровоградщини скаржаться на масову загибель бджіл. Люди певні, сталося це після обробки полів отрутохімікатами.

За словами постраждалих бджолярів,голова місцевого фермерського господарства своєї провини не визнає. Вона запевняє, що давала оголошення в газету про оброку полів.

«Ми викликали селищного голову, склали акти про завдані збитки, але нам сказали, що в суді ми нічого не виграємо, бо в них мільйони, а в нас що…», — бідкаються пасічники.

Бджолярі кажуть, що їм «не по кишені» проводити аналізи та лабораторні дослідження, без яких не вдасться довести провину господарства.

«Нам сказали зібрати аналізи — три трилітрові банки мертвих бджіл, проби грунтів і ще там щось, і все це везти у Київ чи у Львів. А там аналіз одного зразка коштує майже 1800 грн, а на все треба 7-8 тис. і ще витрати на дорогу, а хто має такі гроші?! Фермерша сама зробила аналізи і каже, що у неї все чисто. Що ми можемо довести у суді?», — нарікає пасічник Василь Журба.

Пасічники запевняють, якщо керівник господарства не піде назустріч — у розпал жнив не випустять техніку господарства на поля.

На Сумщині збитки пасічників оцінюють десятками мільйонів гривень. Там з пасік не встигли зібрати навіть перший мед.

«Це не тільки хобі, це мій заробіток та моє життя. Всі кошти, все своє здоров’я. Все власними руками робив», — говорить бджоляр Олександр Калініченко.

Він підраховує збитки — 2,5 тис. грн кожна бджолосім’я і сюди треба додати і втрати від непроданого меду.

Пасічники переконані, що в усьому винні фермери. Вони запевняють, що навіть у повітрі відчувався запах хімікатів.

За матеріалами: kurkul.com

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.