Компанія «Маїс [2]», що є асоційованим членом ASTA з 1999 року, в 19 раз прийняла участь у щорічному 134-му з’їзді виробників насіння кукурудзи, сої та сорго, організованому Американською асоціацією торгівлі насінням (American Seed Trade Association, ASTA, заснована у 1883 р.), який тривав з 4 по 7 грудня 2017 року у м. Чикаго, штат Іллінойс, США.
Представники компанії під час з’їзду провели ряд зустрічей з діловими партнерами та обговорили подальше співробітництво у сфері селекції, випробувань своїх гібридів кукурудзи на території країн Європи, Північної та Латинської Америки, а також спланували роботу зимових селекційних розсадників у Чилі. Таке співробітництво дає змогу нашим селекціонерам отримувати новий високоефективний генетичний матеріал для створення гібридів кукурудзи світового рівня від ряду наукових установ та приватних компаній.
Продовжується співробітництво із селекційною компанією із США Brown Seeds у сфері обміну випробуваннями, ліцензування та створення сумісних гібридів, у тому числі з підвищеним вмістом олії та білку, що є особливо цінними для галузі тваринництва та органічного землеробства. Наприклад, гібриди ДМС Тренд, ДМС Орфей, ДМС Оріон – в цьому році ввійшли в десятку найкращих за результатами випробувань на багатьох полігонах Америки.
З провідною біотехнологічною лабораторією BioDiagnostics, що входить до мережі Eurofins, було домовлено про продовження роботи зі створення каталогу самозапильних ліній компанії шляхом паспортизації з використанням панелі молекулярних маркерів однонуклеотидного поліморфізму (Single Nucleotide Polymorphism, SNP) з метою застосування у селекції та захисту прав авторів гібридів.
У співпраці з представниками китайської компанії Numaster вивчається можливість застосування сучасних біотехнологічних методів для підвищення ефективності роботи зі створення стерильних аналогів ліній та закріплювачів стерильності.
Відвідання спеціалізованої виставки Seed Expo-2017, що відбувалась паралельно з’їзду, дозволить Компанії відстежувати та застосовувати найновіші досягнення у сфері виробництва насіння та суміжних галузей. Цікавим було використання дронів за контролем цвітіння с.-г. культур.
Щорічний економічний звіт про ситуацію у світовій сільськогосподарській економіці (Agricultural Economy Report) дозволяє краще орієнтуватись у поточній ситуації в індустрії та планувати роботу компанії на майбутнє.
За словами експертів, світове споживання кукурудзи зросте на 3%, в першу чергу, за рахунок значного зростання кормового напрямку використання кукурудзи, головним чином, у Китаї, Бразилії, Аргентині, Єгипті та в Ірані. Прогноз світової торгівлі кукурудзою на 2017/18 рр. було підвищено, в основному, через збільшення імпортного попиту на корми з боку Європейського Союзу до 15 млн. тон, що на 15% перевищує показник 2016/17 маркетингового року. Тому прогнозовано що для України 2018 рік відзначиться збільшенням посівних площ кукурудзи.