Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Європейська комісія запропонувала законопроект щодо підтримки фермерів, які постачають продукцію у торгові мережі ЄС

16 квітня 2018
Переглядів:
440
316.jpg

Затримки платежів, скасування замовлень в останню хвилину, односторонні зміни до  умов договорів,  - ці та інші практики, що застосовуються представниками мереж супермаркетів до постачальників продукції в ЄС повинні бути заборонені, відповідно до нового законодавчого проекту, представленого Європейською комісією на минулому тижні, - пише портал sadyogrody.pl.

«Основою нашої  пропозиції є чесність у співпраці. Недобросовісна комерційна практика суперечить принципу сумлінності та чесності», - заявив комісар  з питань сільського господарства ЄС Філ Хоган на прес-конференції в Брюсселі.

В основі нового законопроекту лежать пропозиції, спрямовані на посилення позицій малого та середнього бізнесу, виробників та фермерів.

За словами експертів, законопроект також торкається таких аспектів роботи роздрібних мереж, як обов'язкова реклама продукції, а також принципи оплати  за продовження терміну дії договору на постачання.

Згідно законопроекту ЄК, наступні  умови повинні бути чітко викладені та задокументовані у договорі між сторонами: покупець повертає постачальнику непродані продукти харчування; покупець отримує  з постачальника плату за гарантію або продовження договору на поставку продуктів харчування; постачальник несе витрати за  просування продукції і т.д.

"У такий спосіб ми хочемо захистити найбільш  вразливі ланки  ланцюга постачання харчових продуктів і тим самим зміцнити його", - підкреслив пан Хоган.

Директива, запропонована ЄК, зобов'язує всі держави-члени ЄС призначити орган, відповідальний за запровадження в дію принципів даного законодавства. Цей орган повинен мати повноваження здійснювати  запити на підставі скарги або за власною ініціативою, призначати  фінансові покарання та ухвалювати виконавчі рішення. Для прикладу, у Польщі Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK)  має право розпочати судові розслідування щодо недобросовісної практики у стосунку до  фермерів.

"Слід зазначити, що  понад 20 держав ЄС вже впровадили в дію аналогічні рішення і дана директива стане вагомим доповненням до них. Таким чином ми  хочемо забезпечити фермерам ЄС більше прав і менше зобов’язань", - розповів голова сільськогосподарського комітету Європейського парламенту Чеслав Сієрскі.

Однак, на думку фахівця, у співпраці  між постачальниками та роздрібними мережами, перш за все, потрібен діалог, оскільки супермаркети завжди можуть знайти спосіб обійти правила, наприклад, за рахунок посередників між собою та фермером.

Філ  Хоган сподівається, що дана пропозиція без жодних труднощів буде схвалена  Європейським парламентом і Радою ЄС. Депутати Комісії з питань сільського господарства вже висловили своє позитивне ставлення до цих рішень.

Наступним кроком у зміцненні ланцюга постачання продуктів  в ЄС є ініціатива щодо  прозорості цін. Комісія ЄС повинна  представити даний законопроект впродовж 2018 року.

За матеріалами: info.shuvar.com

16 квітня 2018 12:00
переглядів:
440
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.