Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Скільки можна заробити на зберіганні яблук?

16 квітня 2018
Переглядів:
477
68.jpeg

Аналітики Української плодоовочевої асоціації  розповіли про дефіцит сховищ в Україні.

Наявність сховища для професійного виробника яблука для свіжого ринку не є способом заробити більше, а є невід'ємною частиною бізнесу. В розвинених країнах світу, оптова ціна на яблуко може бути стабільною протягом всього року. Тому заробити на зберігання там неможливо.
 
В США взагалі, середня оптова ціна на яблуко в квітні в середньому на 11% нижча, ніж в вересні-жовтні, коли яблуко збирається. Це зумовлено тим, що на ринку надлишкова кількість сховищ, а весною ціни знижуються з надходженням на ринок яблук з Чилі та інших країн Південної Півкулі.
 
В Україні також існує тенденція до зниження різниці між ціною на яблуко в після та до зберігання. Проаналізувавши середні оптові ціни на яблуко від fruit-inform.com,  аналітики Української плодоовочевої асоціації дійшли наступних висновків:
 
☑ Десять років тому, ті виробники, хто міг зберегти яблуко до квітня, мали можливість заробити додатково на кожному кілограмі приблизно півтора долари США! Тобто заробляли на зберіганні більше, ніж середня оптова ціна на яблуко в квітні в останні 3 сезони!
 
☑ Протягом 5 сезонів, заробіток на зберіганні яблука впав в 4,7 разів, і виробник вже міг заробити лише близько 0,3 доларів на кожному кілограмі, якщо приймав рішення продати яблуко не в середині вересня, а в середні квітня.
 
☑ В минулому сезоні виробники, що зберігали яблуко до середини квітня, в середньому отримували лише на 0,09 доларів більше за 1 кг, ніж при реалізації в середині вересня. Тобто в 17 разів менше, ніж 10 років тому.
 
Але ці цифри не враховують витрат на зберігання, які включають в себе електроенергію, робочу силу, відсотки по кредиту на заморожені обігові кошти та інше. Ці витрати можуть сягати від 4 до 10 центів США за кг.
 
Варто також пам'ятати, що зберігання взагалі без втрат не буває. В ідеальних сховищах втрачається від 2 до 3% ваги яблука, що, по, навіть при рекордно низьких цінах минулого сезону, складає близько 1 цента США за кг.
 
Крім того, середня вартість інвестицій в зберігання 1 кг яблук в РГС складає приблизно 1 долар. Отже, при різниці в ціні на рівні 9 центів, тільки щоб окупити інвестиції (без врахування відсотків по кредиту), потрібно понад 11 років.
 
Отже, можна зробити висновок, що інвестиції в сховище для виробника в умовах України вже не окупаються в принципі. Крім того, цифри чітко показують, що кількість сховищ в Україні вже є майже адекватної потребам.
 
В той же час потрібно розуміти, що вирощувати яблука в сучасному саду навіть на 5 га без сховища дуже складно, адже реалізувати такий великий обсяг продукції з коліс буде фізично дуже важко! Крім того, в Україні велика проблема з якістю яблука, яке закладається на зберігання та з управлінням сховищами, що призводить до суттєвих втрат.
 
Ми прогнозуємо, що різниця в ціні на яблуко до зберігання та після зберігання в умовах України буде поступово нівелюватися. А це вже створить можливості для збільшення внутрішнього споживання яблука, яке буде не дуже дорогим навіть в квітні-травні, та дозволить Україні розшири географію експорту яблук.
 
На графіку показана різниця між ціною на яблуко в звітний місяць та ціною в середині вересня в середньому за три сезони.
 

 
 

 

16 квітня 2018 10:40
переглядів:
477
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.