Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Проблема контрафакту українського алкоголю в ЄС ударить по експортним позиціям легальних виробників

16 квітня 2018
Переглядів:
704
227.jpg

Заява Європейської комісії щодо контрафактних потоків алкоголю в ЄС з боку України - з одного боку "дуже тривожний дзвінок", але з іншого боку - це очікувана реакція Заходу на ту ситуацію, що сьогодні склалася в нашій країні. Про це розповіла Глава ради директорів компанії-виробника алкогольної продукції Beverage Trading Company Ольга Івушкіна.

За її словами, допомогу Україні в питанні боротьби з нелегальним ринком алкоголю з боку західних партнерів "ми можемо тільки вітати".

Разом з тим, Івушкіна зазначила, що вітчизняні виробники лікеро-горілчаних напоїв вже не перший рік "б'ють на сполох".

"Легальне виробництво спиртних напоїв падає. За підсумками 2017 року, ми констатували скорочення обсягів офіційної горілки мінімум на 20%. Якщо подивитися на проміжок часу в три роки, то обсяги виробництва горілки впали в півтора рази.

На цьому тлі, у нас дорожчає спирт і останні шість років ростуть акцизи на алкогольну продукцію, які, в свою чергу, вже не дають ніякого позитивного фіскального ефекту.

Як результат, ринок почав просто йти в тінь. І, на жаль, ніхто так і не спробував зупинити цей процес комплексними урядовими рішеннями", - пояснила вона.

Сьогодні тіньовий алкоринок України - рекордсмен Європи. Він більший, ніж легальний сектор і сягає, за різними оцінками, від 55% до 75%, зазначила експерт.

"На такий стан справ "закривати очі" наші європейські партнери більше не можуть. Реакцію ЄС і наміри ЄК самостійно боротися з контрафактною продукцією з України я вважаю, з одного боку, логічною. З іншого боку, це дуже "тривожний дзвінок" і для нашого ринку, і для українського уряду в цілому.

Якщо з Києва не буде своєчасної та гідної реакції, то наші компанії в подальшому можуть зіткнутися з великими труднощами при експорті продукції. Мені не хочеться навіть думати про можливе закриття європейських ринків для українського алкоголю ... Але щоб цього не допустити - необхідно діяти", - сказала Івушкіа.

Вона додала, що вітчизняні виробники алкоголю будуть всіляко сприяти ЄС у формуванні "Counterfeit and Piracy watch-list" - контрольного списку "підроблених і контрафактних товарів" з України.

"Вважаю, що це може мати позитивний ефект. Однак, крім створення такого списку, важливо привести акцизну політику нашої держави в сфері алкоголю до економічно обгрунтованих ставок", - підсумувала вона.

Нагадаємо, Європейська Комісія заявила про старт масштабної кампанії по боротьбі з контрафактним алкоголем в країнах-партнерах ЄС. Європейці побоюються, що нелегальний алкоголь з України наповнить європейські країни. І для того, щоб не допустити подібного, планує офіційно опублікувати список виробників і продавців контрафакту алкогольної продукції вже в цьому році.

За матеріалами: УНН

16 квітня 2018 08:30
переглядів:
704
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.