Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Заробітчан на зборах ягід замінять роботи

21 березня 2018
Переглядів:
5363
збір ягід

На фоні світового росту сільськогосподарських ринків все частіше відчуватиметься дефіцит робочої сили. Згідно прогнозів Rabobank, світова торгівля лише ягодами сягне 2.1 млн. тон в 2020 році. За їх прогнозами споживання ягід буде рости надзвичайно швидко в Західній Європі, і повторить успіх США, де продажі м'яких ягід в роздріб сягають $5,6 млрд доларів США.

Вже сьогодні відчувається глобальний дефіцит робочої сили в сегменті збирання ягід і це є найбільшою проблемою сектору. Навіть в таких країнах, як Мексика вже починає бракувати робочих рук. Що ж нам може запропонувати технічний розвиток  і його рівень технологій для сільського господарства для мінімізації людської задіяності на зборі сільськогосподарських врожаях.

На  Глобальному ягідному конгресі в Роттердамі відбулась презентація роботів, для збору ягід. Виробники гарантують, що витрати на їхню роботизовану систему збирання не вищі, ніж на людей. Такий робот на суниці садовій збирає ягоду з швидкістю 1 штука в три секунди. «Його ціна ще не озвучувалася. Але одне зрозуміло, такого робота можна використовувати лише на ідеальних плантаціях! До речі, вони ж працюють і над роботами по малині і лохині! Але кажуть, що вони не зможуть працювати там, де потрібно залазити в кущ, щоб знайти ягоду - плантація має бути ідеальною та структурованою» - зазначає на своїй сторінці у Фейсбук експерт ФАО Андрій Ярмак, який перебуває зараз на конгресі у Нідерландах.

Трохи раніше, в Німеччині було анонсовано робота з двома рукавами для збору огірків. Він має вмонтовані камери, які забезпечують багатоспектрольний зір для виявлення саме спілих овочів. Він вміє знаходити, як досвідчений збиральник, до 13 огірків в хвилину, але при цьому зможе забезпечувати роботу протягом 24 години на добу та  7 днів в тиждень без лікарняних та святкових вихідних.

Робот для збору врожаю огірків

Також зростає число конкуретних рішень в області збору яблук. Вже механізували їх збір в таких країнах як Ізраїль та США. Принцип дії робота-комбайна – роботизована рука з трьохпальцевим захватом в середині якої за рахунок розрідження повітря всмоктувальний ефект по типу дії порохотяга.

Робот для збору врожаю яблук

 

Збір врожаїв більшості сільгоспкультур вже піддався впливу автоматизації: пшениця, кукурудза, квасоля, помідори, полуниця та суниця.

Механізований збір врожаю оливок в Італії

В Україні теж існує інституція, яка займається механізацією садівництва та ягідництва. Це єдиний в державі відділ наукових розробок техніки для садівництва Інституту садівництва НААН. Його старший науковий співробітник Ігор Васильович Тимошок розповів Agronews, що за часів радянського союзу в інституті були розроблені та досліджувались макетні зразки комбайнів для збирання ягід (смородини) та ін.. плодів (яблука, слива, алича і т.п.). Наразі ніяких розробок, які б стосувались механізованого, а тим більше автоматизованого, збирання врожаю в садівництві не відбувається через цілковитий занепад та відсутність фінансування. У той час, механізація збору врожаїв важлива не лише для оптимізації роботи, а також й для збереження зовнішнього вигляду продукції. Адже для експорту в ЄС на свіжому ринку немає збуту для продукції другого класу. Це проста стандартна вимога сьогодення.

Аgronews.ua

 

21 березня 2018 14:11
переглядів:
5363

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ