Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Рада проголосувала за продовження земельного мораторію ще на рік

07 грудня 2017
Переглядів:
644
1649.jpg

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект Закону №7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель», яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення продовжено ще на рік, до 1 січня 2019 року. «За» проголосували 236 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ і співавтор законопроекту №7350 Олег Кулініч.

«Будь-який законопроект щодо продовження мораторію частково є політичним рішенням. Адже в Земельному кодексі чітко прописано, що мораторій діє до моменту набрання чинності законом про обіг земель. Такого закону зараз немає, тому мораторій з нового року знятий не буде. Тим не менше, це потрібно було зробити, адже об’єктивно навколо цього питання існує постійна соціальна напруга», - зазначає Кулініч.

Втім, з його слів, мораторій не можна продовжувати на тривалий термін, як це пропонувалося зробити деякими політичними силами. «Це просто законсервує нинішній стан справ, і застопорить розроблення необхідних законопроектів. Проблеми потрібно вирішувати, а не закривати на них очі!», - підкреслив голова земельного підкомітету.

Олег Кулініч переконаний, що мораторій необхідно знімати лише тоді, коли в Україні будуть врегульовані ключові питання у земельній сфері.

«У нас досі залишається не врегульованим питання земель колективної власності, адже 1,5 млн га українських земель фактично обробляються в тіні. Не врегульоване питання консолідації земель. Ну і розпорядження землями за межами населених пунктів обов’язково повинно бути передане на місця. Але жоден законопроект з цих питань так і не був прийнятий», - підкреслив депутат.

В той же час Олег Кулініч сумнівається у необхідності прийняття окремого законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення.

«Чи потрібний нам закон про обіг земель сільськогосподарського призначення? Що там прописувати? Три речі: хто може купувати, скільки, і коли розпочнеться продаж. Усе це цілком можна включити у главу 5 Земельного кодексу України. Окремий закон, за великим рахунком, не потрібний», - вважає депутат.

Депутат підкреслює - тіньовий ринок землі існує і зараз, але він не захищає власників землі.

«Ми всі розуміємо, що ринок земель в Україні існує, але він тіньовий. Земельні ділянки фактично продаються, є дуже багато оборудок. Є і цілком легальна оренда на 49 років, яка сьогодні масово використовується. І люди, які катастрофічно потребують коштів, змушені на це йти, але за свою землю вони отримують копійки, а не ринкову ціну», - констатує Кулініч.

На думку Олега Кулініча, до введення цивілізованого ринку земель потрібно рухатися поетапно, і для цього протягом найближчого часу потрібно прийняти низку законопроектів в земельній сфері.

07 грудня 2017 18:04
переглядів:
644
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.