Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

ТОП-5 угод в українському АПК в 2016-2017 рр.

20 листопада 2017
переглядів:
1711

Точну кількість угод у вітчизняному сільгоспсекторі в 2016 році - першому півріччі 2017 року експерти не можуть назвати. Адже крім великих публічних угод на ринку відбувається безліч дрібніших, непублічних, повністю відстежити які неможливо.

Цікаво, що в п'ятірку найбільших публічних угод в 2016-2017 років потрапили компанії з різними історіями та досвідом роботи в АПК.

Якщо «Кернел», найбільший виробник соняшникової олії, веде свою діяльність з середини 1990-х років, то компанія «Епіцентр К» проявила інтерес до агроринку тільки в 2015-му. Проте саме між ними розгорнулася конкурентна боротьба за права на земельні активи.

На початку 2016 року компанія Uniline finance Ltd., кінцевим власником якої є Віталій Хомутиннік, придбала шість агропідприємств в Дніпропетровській і Запорізькій областях. Сума угоди і розміри «придбаного» земельного банку не розголошуються.

Крім того, в минулому році агропромислова компанія Agricom Group збільшила свій земельний банк на 10 тис. га, довівши загальну кількість оброблюваних угідь до 40 тис. га.

У 2017 році в результаті злиття і поглинань рослинницьких підприємств змінилися орендарі на 400-500 га сільгоспземель, а в цілому за минулий період - на 400-450 тис. га.

Партнер компанії Kreston GCG Олег Кузнецов стверджує, що внаслідок публічних, а також непублічних угод, які супроводжувалися EY, були придбані права на оренду приблизно на 500 тис. га.

Деякі угоди компанії проводили з метою стабілізації свого фінансового становища.

Зокрема, група «Мілкіленд» завдяки продажу (в листопаді 2016 року і в лютому 2017 року) двох підприємств, контрольованих «Мілкіленд Агро», виконала умови договору про реструктуризацію кредиту з «Креді Агріколь Банком».

В результаті угод із продажу підприємств «Іскра» і «Успіх міна» було погашено $ 4,854 млн. Агропідприємства, загальний земельний банк яких складає 4,4 тис. га, викупила компанія «Екопрод».

У цьому році також отримували дозвіл Антимонопольного комітету України на придбання аграрних активів компанії «Агроальянс Інтернешнл Лтд.» І BT Invest (Литва).

Зокрема, в травні АМКУ дозволив компанії «Агроальянс Інтернешнл Лтд.» придбати частки в восьми аграрних підприємствах в Дніпропетровській, Луганській, Харківській і Сумській областях.

До речі, сім з восьми підприємств належать Renaisco B.V., «дочці» найбільшого сировинного трейдера Glencore International, активи якої дозволили придбати «Епіцентру К». Відомо, що кінцевим бенефіціаром «Агроальянс» є український бізнесмен Вадим Єрмолаєв, в сферу діяльності якого входять реалізація сільгосп- і будівельної техніки, торгівля сільгосптоварами і т.ін.

Купівлею агропідприємств цікавляться власники не тільки будівельних, але і продуктових супермаркетів. На початку липня АМКУ дозволив компанії BT Invest, власнику мережі продуктових супермаркетів Novus, а також компанії Castle Black Limited (Кіпр) придбати спільний контроль над кіпрським агропідприємством Crousman Constructions Limited.

Ймовірно, це придбання було заплановано в рамках нового інфраструктурного проекту (будівництво морського порту в Миколаєві), який компанія BT Invest реалізує разом з українськими партнерами.

В кінці липня також з'явилася інформація про те, що співвласник банку «Південний» Юрій Родін має намір придбати шість агрокомпаній в Одеській області. АМКУ дозволив йому придбати контроль над підприємствами.

Як повідомили в АМКУ, придбані компанії, за інформацією заявників, здійснювали діяльність на 17,8 тис. га орендованих сільськогосподарських земель.

Крім того, великий світовий виробник цукру - компанія ED & F Man - має намір збільшити земельний банк в Україні з 13 тис. га до 30 тис. га. І холдинг «ТАС Агро», земельний банк якого перевищує 86 тис. га, за словами власника «ТАС Груп» Сергія Тігіпка, зацікавлений в розширенні земельного банку на 20-30 тис .га.

За матеріалами propozitsiya.com

20 листопада 2017 12:37
переглядів:
1711