Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Підсумки кавунового сезону в Україні: втрати виробників та чергове падіння експорту

15 листопада 2017
Переглядів:
405
25.jpg

Виробникам кавуна в Україні, на жаль, і в цьому році не вдалось втілити амбітні плани щодо експорту . За даними «Інфо-Шувар», в поточному сезоні обсяги продажу українських кавунів на зовнішньому ринку не дотягнули навіть до 18 тис. тонн, тоді, як рік тому, результат на рівні 20 тис. тонн фахівці ринку також назвали незадовільним.

«Кавуновий сезон, що лишився позаду, був дуже важким для українських виробників. Він досить рано розпочався і дуже швидко закінчився. Перша партія українських кавунів перетнула кордон Молдови в останній тиждень червня, а вже у другій половині серпня нам фактично не було чого експортувати», - розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Як повідомила експерт, ранній початок сезону став можливий за рахунок суттєвого розширення виробничих площ під раннім кавуном, саме через це в червні ціни на продукцію в українських господарствах обвалились до рівня собівартості. Але на цьому перешкоди не закінчились. У серпні через аномальну спеку та посуху українські фермери втратили значну кількість врожаю, і хоча ціни в останній місяць літа злетіли досить помітно, більшість фермерів цим не скористались. Господарствам було досить важко сформувати мінімальну партію продукції навіть для внутрішнього ринку, не говорячи про експорт.

Експорт кавуна на відміну від інших видів свіжої плодоовочевої продукції, був завжди орієнтовним на ринок ЄС. Країни Прибалтики та Польща традиційно є головними покупцями нашої найбільшої ягоди, на другому місці знаходиться Білорусь , а на третьому Молдова. Географія покупців майже не міняється з року в рік, хоча фахівці галузі вважають, що український кавун міг би досить успішно продаватись на більш дорогих ринках ЄС, але поки що, для цього не вистачає знань ні українським виробникам, ні експортерам.

«Українські експортери в цьому році намагались вийти на високомаржинальні ринки ЄС, разові поставки відбувались в напрямку Німеччини, Голландії, Великобританії та Чехії . Не можна впевнено сказати, що всі ці спроби були успішними, бо, на жаль, наше розуміння продукту експортної якості досить відрізняється від вимог покупців в названих країнах. Але в будь-якому випадку, наші експортери отримали певний досвід і дуже хотілося б , щоб вони врахували його при плануванні своєї діяльності в наступному сезоні – каже пані Гетьман.

Слід зазначити, що падіння міжнародної торгівлі українським кавуном спостерігається вже другий рік поспіль. В 2015 році на зовні було продано майже 30 тис. тонн українського кавуна, тобто, за останні три роки експорт скоротився майже в 2 рази. Найбільший обсяг кавунів в розмірі 44 тис. тонн за останнє десятиріччя Україна експортувала в 2010 році.

^5735AF87539A8144F26AF93C9F003B30A5D2EE23E2C79B94DB^pimgpsh_fullsize_distr

^101F6AE383CBD785CC7B2AA2F369F5327BBFABD1314B8CFF7D^pimgpsh_fullsize_distr

 

 

15 листопада 2017 10:20
переглядів:
405
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.