Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Експерт: Ринок землі має запрацювати не раніше як 1 січня 2024 року

14 листопада 2017
Переглядів:
482
65.jpg

Сьогодні переважна більшість сільгоспвиробників не готова до відкриття ринку землі. Адже скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв від 1 січня 2017 року позбавила малі та середні фермерські господарства коштів на розвиток свого бізнесу. Як тільки обіг земель сільськогосподарського призначення стане можливий, країна втратить ключових гравців малого та середнього агробізнесу.

Про це  розказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. 

На думку експерта, ринок землі має запрацювати не раніше як 1 січня 2024 року. І за цей період Україна повинна виконати домашнє завдання, щоб врешті-решт нормалізувати законодавчу базу, чого наразі не зроблено. Так, перш ніж говорити про скасування мораторію, потрібно розробити та ухвалити закон «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». В ньому, окрім правил продажу наділів, мають бути окреслені й орендні відносини в цій сфері.

«За нашими даними, близько 4 мільйонів ділянок пайовиків нині не мають кадастрового номеру. Тому потрібно нарешті присвоїти їм номери, ввести до системи та завершити наповнення Державного земельного кадастру. Всі внесені до кадастру дані мають бути автоматично перенесені до реєстру майнових прав - бази, що відображається у системі Мінюсту. В цьому реєстрі мусить бути чітко зазначено, хто володіє тією чи іншою ділянкою, хто має орендні відносини щодо конкретного земельного паю. Також необхідно завершити інвентаризацію земель державного значення та земель запасу.

Крім того, належить створити умови, за яких малий та середній бізнес могли б претендувати на участь в обігу земель. Йдеться про певну кредитну лінію на десять років, щоб аграрій, який обробляє до 100 гектарів землі, міг отримати підтримку до 50 тисяч доларів», - підкреслив Денис Марчук.

Він нагадав, що урядовий законопроект передбачає, що купувати землю (не більше як 200 гектарів) можуть виключно фізособи. Але ж більшість сільськогосподарських підприємств є юридичними особами. І вони також повинні мати право брати участь в обігу земель.

«Щоб створити конкурентні умови для малого й середнього бізнесу, а також задля уникнення земельних монополій, для юросіб мають діяти певні обмеження. Так, компанія може обробляти не більше як 30% землі на території району, де вона розташовується. Придбання наділів юрособою обмежується 2% земель області, тобто не більше як 0,5% на всій території України.

Врешті-решт має бути проголосований законопроект, який дає можливість територіальним громадам розпоряджатися землями за межами населених пунктів. З огляду на колосальну кількість рейдерських захоплень, до яких призводять істотні упущення в земельному законодавстві та які своєю чергою опосередковано впливають на ненаповненість земельного кадастру і реєстру майнових прав, слід підготувати та ухвалити антирейдерський законопроект. Цей документ має подолати прогалини, які уможливлюють захоплення земель та фермерських господарств»», - підсумував експерт.

За матеріалами: ВВ

14 листопада 2017 10:19
переглядів:
482
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.