Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

«Велика гра» в українському АПК: мрії чи реальність?

07 листопада 2017
Переглядів:
1959
AN_234.jpg

Інвестиції в сільське господарство України за підсумками першого півріччя поточного року зросли на 43%, склавши 24,93 млрд. грн. Чи є це свідченням того, що у вітчизняному агробізнесі розпочалася дійсно «велика гра», або ж ця сума, все ж таки, недостатня для сталого розвитку АПК IA AgroNews.ua розбиралися сьогодні під час «круглого столу» «Агробізнес в Україні: велика гра», що відбувся в готелі InterContinentalKyiv.

Серед учасників «круглого столу» власники, топ-менеджмент, керівники юридичних, фінансових, комерційних департаментів, а також департаментів з управління ризиками великих українських і міжнародних компаній, а також аналітики та експерти аграрного ринку.

Основними темами, що були обговорені під час заходу стали питання інвестицій в агробізнес, інструментів фінансування та управління ризиками, а також впровадження AgTech, як технологічних інновацій в галузі АПК.

Говорячи про тему інвестування в агробізнес, директор з розвитку компанії NCH Capital Inc Віталій Іванченко зазначив, що на сьогодні в Україні успішно працює Група компаній «Агропросперіс», основним інвестором якої є NCH Capital Inc.

В 2015 році Компанією «Агропросперіс» був придбаний у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Астра Банк», який згодом було перейменовано у «Агропросперіс Банк». На сьогодні це єдиний банк в країні, основним напрямком діяльності якого є фінансування малих та середніх виробників зерна.

«Ми придбали банк, адже побачили вільну нішу, що утворилася на ринку взаємовідносин банківських установ з фермерами. Класичний банк з ними іноді не хоче працювати саме через маленький розмір їх бізнесу. І це такий сегмент, де, дійсно, фінустановам потрібно бути вкрай обережними. Тут дуже складно контролювати ризики, адже малий та середній фермер концентрується на своїй ділянці продукції. З ними дуже важко розмовляти про фінанси. Ми прийшли в цей сегмент саме тому, що ми добре розуміємося на агротехнологіях і тому завжди знаємо потреби фермера»,- зазначив Віталій Іванченко.

В свою чергу, директор департаменту підтримки агробізнесу банку Credit Agricole Наталя Порвіна відзначила позитивну тенденцію: згідно статистики, в загальній структурі фінансування банками  частка агробізнесу постійно зростає. «Цього року зростання досягло 8%. Банки активно фінансують інвестиційні проекти, адже агрокомпанії - надійні позичальники, яких період кризи зробив лише сильніше»,- зазначила представник Credit Agricole.

Голова Офісу національної інвестиційної Ради України Юлія Ковалів пов’язала прихід інвестицій в галузь АПК з вирішенням земельного питання. «Для того щоб виросли інвестиції в Україну треба вирішити питання з ринком землі. Поки це питання не врегульоване, ринок України для зовнішніх гравців є складним»,- зазначила вона під час «круглого столу».

В рамках заходу актуальною інформацією щодо підтримки фермерів міжнародними фінансовими організаціями поділилася і  керівник проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Розвиток фінансування аграрного сектору у Східній Європі та Центральній Азії» Лія Сорока.

В рамках проекту ведеться співпраця з фермерами та виробниками, що реалізують свою продукцію на експорт.

«Часто буває, що у агровиробників немає достатньо грошей. Тому, в цьому випадку, за підтримкою вони можуть звернутися до нас на початку сезону і в рамках проекту, отримати необхідні кошти»,- сказала Лія Сорока.

Продовжуючи тему інвестицій в агросектор, головний радник з юридичних питань і зв'язків з держорганами компанії Bunge Ольга Копійка відзначила основні переваги України в очах іноземних інвесторів:

- близьке розташування до країн збуту;

-висока привабливість;

-висока врожайність;

-дешева робоча сила.

«Проте негативним фактором є дорогий фінансовий ресурс. Тому владі та бізнесу треба разом працювати над інвестиційним кліматом в державі»,- зазначила представник Bunge.

В той же час партнер Horizon Capital Костянтин Магалецький порекомендував українським аграріям погоджуватися на гарні інвестиційні пропозиції, якщо такі надходять до них. “Мій досвід  – вже більше 10 років в інвестиційній сфері. Зараз фонд активно працює над формуванням нового фонда. Працюємо разом з IFC, EBRR, USAID та іншими міжнародними організаціями. Головне для нас – потенціал зростання. Ми поки що не розголошуємо наші активні інвестиції, орієнтуємося на міноритарні пакети. Перевагу – експортним компаніям. Нас особливо цікавлять унікальні переваги інвестицій та особливо додана вартість. Ми готові розглядати інвестиційні проекти від 3 млн долларів. В Україні багато грошей: нема куди вкладати, ринку акцій немає. Тому варіантів інвестування не так багато. І агро – перспективне, як і альтернативна енергетика”, – зазначив він.

А ось фінансовий директор групи компаній "Агропросперіс" Олексій Колбасінський впевнений, що на українському ринку курсує багато рішень з Кремнієвої долини. "Проривом для України було б придумати щось новеньке, а не адаптувати рішення з долини”,- зазначив він. 

 

Катерина Звєрєва, IA AgroNews.ua 

 

 

 

07 листопада 2017 15:26
переглядів:
1959
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ