Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Масштаб корупції в аграрному комплексі - в інфографіці і цифрах від НАБУ

20 вересня 2017
переглядів:
2248

Розмір збитків від корупційних схем, викритих детективами Національного антикорупційного бюро (НАБУ) в агропромисловому комплексі, перевищує 2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними бюро, корупція в галузі АПК - це переважно махінації з землею і розтрата коштів і майна державних підприємств.

Зараз НАБУ розслідує незаконні оборудки з майже 8 тис га земель сільськогосподарського призначення, власником яких є держава.

Прикладом масштабної корупції можуть бути незаконні дії президії Національної академії аграрних наук (НААН).

«У 2008-2016 роках вона ініціювала прийняття ряду рішень, згідно з якими 100 Га державних земель перейшли у приватну власність. Таким чином, за версією слідства, президія НААН формально «задовольняла конституційні права громадян», а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків», - повідомляє НАБУ.

Інша схема, до якої вдаються корупціонери, полягає в розтраті коштів і майна підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродують її за ринковими.

«В результаті доходи осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств. Так, наприклад, було завдано збитків ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація». За даними фактами детективи НАБУ розслідували менше п'яти кримінальних проваджень. Дві справи вже передані до суду», - йдеться в повідомленні бюро.

20 вересня 2017 15:23
переглядів:
2248