Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Херсонщина зацікавлена у вирощуванні та експорті волоського горіха

19 вересня 2017
Переглядів:
661
1908.jpg

Для Херсонської області, яка протягом багатьох років спеціалізується на виробленні плодоовочевої та зернової продукції, промислове вирощування волоського горіху є досить новим напрямком, який вимагає використання особливих агротехнологій із урахуванням кліматичних особливостей регіону, проте горіхівництво – галузь, яка може сприяти збільшенню прибутку регіону за рахунок збільшення експорту продукції з високою доданою вартістю. Про це інформує прес-служба Херсонської ОДА.

Сьогодні волоський горіх є однією із стратегічних культур, яка користується великим попитом в Європі: щорічно країни ЄС потребують додатково 100 тис. тонн волоського горіху, а Україна в свою чергу є лідером з експорту горіху в Європі та посідає 4 місце в ЄС по його виробництву.

Саме це питання було обговорено на «круглому столі» на тему  «Горіхівництво: хобі чи бізнес в сучасних ринкових умовах».

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Маргарита Степанова зазначила, що горіхівництво є перспективним напрямком для Херсонщини, адже область має значений логістичний потенціал для здійснення експорту даної продукції. Вона повідомила, що на сьогоднішній день частка промислового виробництва волоського горіху у сільськогосподарських підприємствах Херсонщини є досить невеликою - левова доля горіху виробляється саме в одноосібних та приватних господарствах.

Вона виразила сподівання, що аналогічно із нещодавнім успішним проектом по створенню асоціації виробників меду Херсонської області, буде створена асоціації горіховодів Херсонщини, яка зможе, об’єднавшись, вирішувати проблеми і задачі, що диктує сьогодні ринок.

В свою  чергу Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії», звернув увагу, що виробники волоського горіху в Херсонській області є розрізненими та відокремленими один від одного, тому ринок горіху є відповідно неорганізованим, без чіткої цінової політики. В той же час, все більше херсонських фермерів оцінюють горіховий бізнес, як цікавий і перспективний.

Але з моменту висадження горіхового саду доведеться чекати кілька років до отримання перших прибутків, проте отримувати дохід можна протягом досить тривалого часу – сортові горіхи плодоносять в середньому 60-80 років, тому прогнозується, що цей напрямок буде в подальшому активно розвиватись на території Херсонської області.

19 вересня 2017 14:15
переглядів:
661
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.