Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Володимир Яковчук: Висока якість насіння компанії «Євраліс Україна» досягається завдяки французькій генетиці

AN_139.jpg

3 серпня в с. Худяки Черкаської області відбувся День французького виробника. Організаторами заходу виступили компанії «Євраліс» та «KUHN-Україна». Захід було присвячено 10-річчю від початку діяльності компанії «Євраліс» в Україні. Під час заходу з нагоди цієї ювілейної дати, AgroNews.ua вдалося поспілкуватися зВолодимиром Яковчуком, генеральним директором ТОВ «Євраліс Семенс Україна», дочірнього підприємства компанії «Євраліс» в Україні, що веде французький селекційний бізнес в Україні. Про історію успіху компанії, особливості вітчизняного насіннєвого бізнесу та плани компанії на українському ринку читайте в нашому інтервю.


AgroNews.ua :10 років Євралісу в Україні – чого ви досягли за цей термін?

Володимир Яковчук: Компанія «Євраліс Україна» дійсно розпочинала свою діяльність в Україні 10 років тому назад. Свою історію ми розпочали з інвестиції в насіннєвий завод, який знаходиться в Черкаському районі Черкаської області. Далі наша компанія продовжувала свої інвестиції в два господарства. Це дві ферми загальною площею майже 3,5 тис га на яких ми сьогодні вирощуємо наші гібриди кукурудзи, соняшнику та сої.

Якщо говорити про загальні досягнення нашої компанії в Україні, то на сьогодні можна сказати, що ми стали популярними серед українських фермерів, адже ми займаємо 10% українського ринку соняшнику. Кожен 10-й гектар насіння соняшнику в нашій країні засівається насінням компанії «Євраліс».

Якщо говорити про сегмент насіння кукурудзи, то наша компанія є також одним з основних лідерів в галузі насінництва та продажі кукурудзи – ми займаємо тут 7%-ву частку ринку. Тобто кожний 12-й гектар кукурудзи на сьогодні висівається гібридами насіння компанії «Євраліс».

AgroNews.ua: Ви є французською компанією?

Володимир Яковчук:  «Євраліс Україна» входить до складу групи компаній «Євраліс».. Компанія «Євраліс» бере свій початок від створення кооперативу в 1936 році – минулого року компанія відзначила свій 80-річний ювілей.

AgroNews.ua: Поділиться тим, завдяки чому ви досягли тих результатів, які ви на сьогодні маєте?

Володимир Яковчук: Якщо говорити про основні параметри нашого успіху, то його індикаторами є, перш за все, французька генетика, завдяки якій досягається висока якість продукції, яку ми реалізуємо в Україні.

По-друге, наш бізнес в Україні є повністю інтегрованим циклом, адже тут ми маємо власний департамент науки. Завдяки його роботі ми тестуємо всі наші продукти на адаптацію до українського клімату. Адже український фермер вирощує культури в континентальному стресовому кліматі і, зрозуміло, що ті продукти які адаптовані в ЄС не є адаптованими до України. Тому ми виводимо продукти з тією генетикою, яка найбільш адаптована до умов України.

Ще одним індикатором нашого успіху є те, що ми маємо  в Україні повний цикл виробництва – від  польової обробки до кондиціонування насіння на нашому насіннєвому заводі.

Також успіх в сильній команді комерціалізації. Ми не продаємо напряму фермерам, а ми створюємо попит нашими регіональними представниками. Відповідно, ми продаємо наше насіння через дистрибюторів і наших лояльних партнерів.

AgroNews.ua: Одна зі складових успіху агробізнесу – це якісна техніка. Яка у Вас техніка? Генеральним партнером заходу є компанія KUHN– у Вас досить багато їх техніки. Чому ви обираєте саме її?

Володимир Яковчук: Якщо говорити про техніку, яку ми використовуємо на наших господарствах, то обробка ділянок гібридизації трошки відрізняється від товарних посівів. Тому ми використовуємо власну спеціалізовану техніку.

KUHN є нашим партнером. Ми хочемо запропонувати фермеру повний цикл технологій. Зрозуміло, що перша інвестиція – це насіння, яке є потенціалом майбутнього врожаю. Отже, коли фермер вкладає кошти в насіннєвий матеріал, то він інвестує в свій майбутній прибуток. Ми обрали французького партнера KUHN, який забезпечує повний цикл всіх технологій, що використовуються на товарних посівах.

AgroNews.ua: Поділіться Вашими планами на майбутнє?

Володимир Яковчук: Вони виключно позитивні. В нас є великі амбіційні плани в Україні, адже ми хочемо рости й надалі. Ми прагнемо, щоб насінням компанії «Євраліс» засівалося ще більше гектарів. Ми плануємо розширення нашої загальної частки на ринку десь до 20% в сегменті соняшнику та до 15% в сегменті кукурудзи.

Сподіваймося також, що насіння вироблене в Україні буде мати змогу експортуватися до країн ЄС.  

остані коментарі

Анонси