НОВИНИ

Хабар за отримання державної землі в оренду сягає 300-500 доларів за гектар – Слободяник

26.07.2017 14:40
 • «Сьогодні на кону стоїть передусім державна земля, де хабар, щоб отримати землю в оренду може сягати від 300 до 500 доларів за гектар. А якщо це буде ринок землі — уявіть що це буде», — підкреслив він.

  За словами Івана Слободяника, перш ніж прем’єр-міністру Гройсману говорити про ринок землі, необхідно зробити наступні кроки:

  1. Подолання корупції і створення фінансових інструментів для купівлі землі.

  2. Завершення інвентаризації землі.

  3. Запровадження європейської практики підтримки фермерських господарств, зокрема створення платіжного агентства як єдиної системи надання сервісів і кредитів для українського фермера.

  4. Створення умов доступності фінансових ресурсів.

  Іван Слободяник нагадав, що минулого року він пішов у відставку з Фонду фермерських господарств, оскільки з обіцяних 4 мільярдів гривень на підтримку фермерських господарств фермери отримали всього лише 65 мільйонів. «Тобто це менше 1 % від зазначеної підтримки», — констатував він. Також підкреслив, що сьогодні Міністерство юстиції фактично перетворилось на «міністерство рейдерства».

  «Ситуація по Бережинці і по багатьом іншим селам із захопленням фермерських господарств пов’язана з кричущими фактами поводження спеціальної комісії, яка мала б протидіяти рейдерству», — зазначив Слободяник.

  Він додав, що сьогодні фермери б дуже хотіли купити землю, на якій працюють, однак не мають на це коштів.

  «Як їм конкурувати з великими гравцями, які будуть брати під 3-4% кредити на міжнародних валютних ринках, коли в Україні це 15-16% і фермерські господарства не кредитують фактично», — запитує Слободяник.

  Він підкреслив, що 40 тисяч фермерів – це найчисельніша і найактивніша частка аграрного сектору і найактивніший клас, який зберігся сьогодні в селі.

  За словами члена ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України, спочатку потрібно завершити інвентаризацію землі.

  «Державної землі сьогодні взагалі 10 мільйонів гектарів за різними підрахунками. Вони по-різному використовуються. Якщо ми говоримо про державні підприємства, то як правило, вони використовуються тіньовим способом за рахунок надходжень в кишеню керівника державного підприємства», — повідомив він.

  Іван Слободяник також підкреслив, що Прем’єр-міністр Гройсман говорить про ринок землі в той час, як міністр аграрної політики Тарас Кутовий подав у відставку, а виконуючим його обов’язки є колишній керівник Держгеокадастру та кум Гройсмана з Вінниці – Максим Мартинюк.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: