Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

KRONOS – обробіток ґрунту, що вражає

10 липня 2017
Переглядів:
8916
AgroNews10071702.jpg

Новий дисковий лущильник з ножовими котками KRONOS від компанії VELES AGRO пішов у серійне виробництво. Після повного циклу випробувань модель уже експлуатують у господарствах України.

В рамках Міжнародної виставки «ІнтерАГРО» було проведено конкурс InterAGRO Innovation Aword на визначення найкращих рішень у виробництві техніки та обладнання. У номінації «Машини для обробітку ґрунту і посівів. Інноваційна техніка та обладнання» перемогу здобула компактна дискова борона KRONOS компанії VELES AGRO — вітчизняного підприємства, що достойно конкурує з  іноземними виробниками сільгоспмашин.

KRONOS ― це компактна дискова борона (лущильник). Агрегат є одним з найкращих серед представлених в Україні лущильників як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Компактна дискова борона KRONOS вже завоювала прихильність аграріїв, про що свідчать обсяги реалізації. Аграрії, які неодноразово відвідували закордонних виробників та були присутні на демонстраційних показах техніки за кордоном, зазначають, що KRONOS ― це найкраща компактна дискова борона (лущильник).

Агрегат ефективно працює з будь-якими рослинними рештками. Чи то солома зернових, чи кукурудзяні рештки, чи стебла соняшнику ― все подрібнюється і загортається саме так, як цього вимагає технологія. Незважаючи на відносно невелику відстань між дисками (220 мм), KRONOS демонструє стійкість до забивання. Навіть у вологих умовах завдяки демпферним амортизаторам забивання дисків виключено. З другого боку, невелика відстань між дисками дає змогу максимально подрібнити ґрунт і створити ідеально рівне посівне ложе.

Представники компанії, жартуючи, називають KRONOS «токарним станком для обробітку ґрунту» ХХІ століття. Ця назва «причепилась» до агрегату завдяки високій точності глибини обробітку, що досягається застосуванням гумових демпферів оригінальної конструкції, а також завдяки великій власній вазі. Яка б не була посуха, скільки б не було рослинних решток, агрегат однаково стало витримує одну глибину обробітку.

Особливістю агрегату є важкий гумоклиновий коток, що слугує опорою для точного регулювання глибини обробітку. Він максимально ущільнює ґрунт, залишаючи за собою «рівненьку грядку» з дрібними поздовжніми смужками і заореними рослинними рештками.

Компанія VELES AGRO використовує для виробництва лущильника шведську сталь із додаванням бору. Вона набагато якісніша за українську. Це дуже важливо, оскільки KRONOS має масу 6 т, і навантаження на конструкцію досить значне. Весь профільний метал має товщину стінки 10 мм, що гарантує його стійкість до навантажень.

Основна частина складових агрегату  ― імпортного виробництва: це і підшипники, і рукава високого тиску, і навіть болти з гайками. Тому що прагнення робити якісні речі змусило шукати якісні матеріали, і, на жаль, в Україні таких знайти не вдалось. Сільськогосподарські агрегати зазвичай працюють в складних та агресивних умовах, тому виробник повинен гарантувати, що його продукція витримає всі можливі й неможливі навантаження. Тож для цього потрібно використовувати лише матеріали найвищої якості.

Для кожної пари дисків передбачена окрема стійка, що дозволяє якісно копіювати нерівності поверхні поля. Підшипниковий вузол не потребує змащення та обслуговування, пара підшипників у ньому з одного боку закрита стійкою, а з другого ― диском. Простота та надійність конструкції полегшує сервіс і мінімізує час на обслуговування лущильника.

Унікальним рішенням в конструкції агрегату стало розміщення дисків на відстані 220 мм. Виробник провів масштабні випробування на полях з великою кількістю рослинних решток кукурудзи, соняшнику і зернових культур з різною вологістю. Жодного разу не було виявлено проблем із забиванням. Навіть за високої вологості агрегат відмінно справлявся з роботою. На котку встановлені чистики, які не дають налипати вологому ґрунту, тому й глибина витримується постійно на однаковому рівні.

У підприємства є власна сервісно-гарантійна служба. Якщо покупець придбаває агрегат безпосередньо на заводі, підприємство доставляє його безкоштовно в межах України, а також відряджає сервісного спеціаліста для введення придбаного агрегату в експлуатацію. Завод гарантує оперативне вирішення сервісних питань в максимально короткі строки.

Починаючи випробування лущильника, виробники встановили диски «ромашку» з високим зубом. Після тривалих випробувань було виявлено нерівності безпосередньо на дні борозни. Провівши консультації з покупцями та представниками УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, вирішили встановити гладкий сферичний диск із дрібним зубом. У результаті робота агрегату змінилася на краще. Це не стосувалось якості перебивання і заорювання рослинних решток, ішлося лише про рівність посівного ложа.

Одне з головних питань ― яка потужність трактора потрібна для нормальної роботи агрегату? Відповідь проста: 230–250 к.с. достатньо. Агрегат проходив випробування у Вінницький, Полтавській і Тернопільській областях, на полях із важкими ґрунтами, проте додаткової потужності не знадобилося. Є приклади експлуатації KRONOS з тракторами потужністю 270–280 к.с., але це абсолютно не обов’язково. У звичайних умовах трактор із надлишковою потужністю витрачатиме зайве пальне, що призведе до певного збільшення вартості обробітку.

Потрібно пам’ятати, що в першу чергу це лущильник, тому швидкість руху під час роботи має бути не меншою за 12 км/год. Під час роботи агрегату гумовий демпферний амортизатор копіює рельєф поля. Якщо у звичайної пружини є мертва точка, то амортизатор працює і  вгору, і вниз. Робочі органи постійно вібрують, що відчутно зменшує налипання ґрунту. На сьогодні багато виробників сільськогосподарської техніки використовують у своїх агрегатах гумовий амортизатор, бо це зручно, надійно і ефективно.

 

 

10 липня 2017 14:44
переглядів:
8916
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ