Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Президент УАК Леонід Козаченко: При створенні належних умов Україна може потроїти виробництво агропродукції

AgroNews06071701.jpg

Нині у професійних аграрних колах вирує дуже гостра дискусія - як зробити так, щоб фермерські господарства, середні та великі компанії отримали рівні умови для розвитку. Ситуацію ускладнює й те, що питання досить політизоване. Про першочергові кроки в цьому напрямку ІА AgroNews.ua вдалося поспілкуватися з президентом Української аграрної конфедерації (УАК), народним депутатом України Леонідом Козаченком під час ділового сніданку, організованого компанією AgroGeneration  6 липня.

AgroNews.ua: Леоніде Петровичу, розкажіть будь-ласка, яка на сьогодні взагалі ситуація з розвитком сільгосппідприємств?

Леонід Козаченко: Вона досить непроста. Значна частка сільгосппідприємців взагалі не сплачують податки (за оцінками окремих експертів - до 30%)

AgroNews.ua: Цифри вражаючі. Що пропонує УАК для вирішення проблеми?

Леонід Козаченко: Найближчим часом ми дамо вичерпну інформацію про всіх субєктах господарювання, що платять податки. Тобто не тільки створюють робочі місця в перерахунку на 1000 га, а дійсно сплачують податки. Мова йде про соціальні податки, створення робочих місць, показники урожайності, продуктивності. Проаналізувавши цей комплекс показників  ми зможемо показати, що саме вигідно державі.

Сьогодні не можна сказати, що в нас повинні працювати тільки великі агрохолдинги - головне, щоб між ними була конкуренція. В нас повинні працювати і середні підприємства, і сімейні ферми. І держава повинна підходити до кожних цих субєктів господарювання в питаннях допомоги по-різному: маленьким субєктам господарювання треба допомагати більше, великим, в свою чергу, менше. Але кожному субєкту має знайтися місце в цьому процесі.

 

AgroNews.ua:Ви згадали про земельну реформу. Ставлення до неї досить неоднозначне і все ж таки, які перепони стоять на шляху введення ринку землі в Україні на сьогодні?

Леонід Козаченко:  Ви, напевно, знаєте комплекс складних проблем які стримують проведення земельної реформи. Перша проблема, чому бояться її проведення, полягає в величезній кількості неідентифікованих земельних масивів. В нас 11 млн га державних земель сільськогосподарського призначення. Питання: у кого ця земля, хто нею користується? Ми цього не знаємо. Візьміть середній прибуток в 200 доларів з гектару та помножте на 11 мільйонів. Де ці гроші? Ми не знаємо хто ними користується. І це навіть не смішно. Тобто таких питань дуже багато. І якщо в них не буде ясності, то говорити про ефективну земельну реформу неможливо.

Крім того, у разі відкриття ринку землі її куплять ті, у кого є гроші. У наших фермерів немає доступного ресурсу на сьогодні, щоб її купувати . Натомість, якщо буде дозволено продаж землі іноземцям, то він є у бізнесменів з Китаю, країн Близького Сходу, США. Але, підкреслюю, не у вітчизняних фермерів.

У нас є близько десятка серйозних питань, що на сьогодні не вирішені. І без цього запускати земельну реформу складно. Але, безумовно, потрібно рухатися в цьому напрямку, адже Україна унікальна країна за своїм потенціалом – при створенні належних умов ми можемо потроїти виробництво агропродукції.

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

 

 

 

остані коментарі

Анонси