Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Великі об’єми виробництва тримають світові запаси зерна на рівні, близькому до рекордного - ФАО

19 червня 2017
Переглядів:
337
FAO.jpg

За даними останнього прогнозу ФАО щодо попиту та пропозиції зернових в світі, в сезоні 2017-2018 перспективи, як і раніше, сприятливі, оскільки попит, як очікується, буде трохи відставати від передбачуваних обсягів виробництва, що дозволить підтримувати світові запаси на рівні, близькому до рекордних.

Виробництво, споживання та запаси зернових

Джерело малюнку: http://www.fao.org/worldfoodsituation/csdb/ru/
 
Виробництво

В даний час ФАО прогнозує обсяг виробництва зернових у 2017 році на рівні 2 594 млн т, що на 5 млн т нижче травневого прогнозу і на 14,1 млн т (0,5%) нижче торішнього. Зниження цього місяця є, головним чином, результатом погіршення видів на урожай фуражних зернових і, меншою мірою, рису. У порівнянні з 2016 роком, значна частина зниження пов'язана з очікуваним скороченням світового виробництва пшениці на 2,2%, а також зі зниженням обсягів виробництва ячменю і сорго. Очікуваний приріст світового виробництва кукурудзи на 1,4%, головним чином в Південній Америці і на півдні Африки, а також збільшення світового виробництва рису на 0,7% все ж не зможе компенсувати це зниження.

Споживання

Загальне споживання зернових в сезоні 2017-2018 років прогнозується в обсязі 2 584 млн т, що на 13 млн т (0,5%) більше, ніж в сезоні 2016-2017 років. Однак це на 11 млн т нижче травневого прогнозу, що відображає головним чином коригування в бік зниження довгострокових прогнозів по фуражній пшениці і кукурудзі, особливо в Китаї. На річній основі очікується зниження споживання пшениці в порівнянні з сезоном 2016-2017 років на 0,4%, а загальний обсяг споживання фуражних зернових і рису, як очікується, може збільшитися, відповідно, на 0,8% і 1,2%.

Запаси

Прогноз ФАО щодо світових запасів зернових наприкінці закупівельної кампанії сезону 2018 року було збільшено порівняно з минулим місяцем на 14 млн т. Зараз він становить 703 млн т, що трохи вище рекордного рівня 2017 року. Основна частина цього коригування в порівнянні з прогнозом минулого місяця пов'язана зі зміною запасів пшениці та кукурудзи, перш за все в Китаї. В цілому прогнозований річний приріст світових запасів зернових відображає підвищення в порівнянні з минулим місяцем прогнозу по запасах пшениці, хоча перехідні запаси фуражних зернових цілком можуть знизитися, а обсяг запасів рису очікується в цілому стабільним.

Торгівля

Вперше за останні чотири роки очікується зниження обсягу світової торгівлі зерновими в сезоні 2017-2018 років приблизно на 5 млн т (1,2%). Це зниження пов'язане головним чином з прогнозами зниження імпортного попиту на пшеницю, кукурудзу і сорго.

Зведені таблиці

Джерело малюнків: http://www.fao.org/worldfoodsituation/csdb/ru/
 

19 червня 2017 09:26
переглядів:
337
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі