Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Прибутковість виробництва молока: фермери в травні 2017 року заробили на 30% більше

19 червня 2017
Переглядів:
895
AgroNews160904.jpg

Економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак поділився оглядом прибутковості виробництва українського молока у травні 2017 року на своїй сторінці у Facebook.

"Найпрозоріший індекс прибутковості  виробництва молока УМІ знизився на 6% в травні до квітня, але був на 30% вищим, ніж в травні 2016 року.

Іншими словами, фермери в травні 2017 року заробили на кожному літрі молока на 30% більше, ніж в травні 2016 року. Нагадаю, що це реальні прибутки, а не номінальні, бо вони враховують і витратну (кормову) частину.
Такого рівня прибутків в травні не було з 2013 року (тоді прибуток був рекордно високим). Але і тоді він був незначно більшим, ніж в травні цього року. Отже, хороший для виробників травень вийшов!", - зазначає експерт.


 

"Минулого місяця ми прогнозували: «Чи буде травень 2017 більш позитивним для виробників, ніж середньостатистичний травень? Є кілька факторів, які говорять про можливість такого сценарію, хоч, звичайно, уникнути суттєвого зниження УМІ не вдасться.", - підкреслює Андрій Ярмак.

І дійсно, в середньому УМІ за останні п’ять сезонів в травні падав на 8,3%, а цього травня – лише на 6%. Чому так сталося?

"Передусім допомогла активізація експорту, і пов'язаний з цим фактор стабілізації та відновлення світових цін (ріст більше ніж на 5% в травні згідно молочного індексу ФАО).

Отже, попереду у переробників досить привабливий період – молока в травні-червні чимало, а ціни ростуть!
Але чи будуть зростати ціни на молоко? Минулого року індекс УМІ впав в червні відразу на 12,7%. Це було найбільше історичне падіння. Зазвичай він знижується в червні на 2-3%", - зауважує експерт.

"Я візьму на себе сміливість прогнозувати, що індекс УМІ в червні може зробити перше зростання в історії. Можливо воно буде мізерним, однак, такий сценарій є досить імовірним.

Якщо говорити про довшу перспективу, то все стає ще цікавішим. По-перше, наші виробники молокопродуктів швидко опановують науку експорту, а підтримка торговельних місій з боку ФАО та ЄБРР дає потужний стимул. По-друге, світові ціни таки почали зростати досить впевнено. Отже, в квітні-серпні ми можемо очікувати на досить значні обсяги експорту.

З іншого боку, молока від населення стає все менше, а професійні виробники навчилися кооперуватися, тому за їхнє молоко доводиться тепер боротися, як ніколи. Отже, пасовищний період може виявитися як ніколи сприятливим в ціновому плані для виробників, а в зимовий період ми можемо ввійти з такими низькими запасами масла та сухого молока, що аби нам не довелося його імпортувати взимку.

Може й не доведеться, звичайно, але ціни, я думаю, покажуть нові рекорди. Звичайно, якщо на світовому ринку не відновиться тенденція до падіння цін.

До речі, вже зараз з’являються перші ознаки перегріву ринку масла. Тому за цінами на масло я б слідкував особливо уважно", - резюмує експерт.

19 червня 2017 09:16
переглядів:
895
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.