Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Прибутковість виробництва молока: фермери в травні 2017 року заробили на 30% більше

19 червня 2017
Переглядів:
404
AgroNews160904.jpg

Економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак поділився оглядом прибутковості виробництва українського молока у травні 2017 року на своїй сторінці у Facebook.

"Найпрозоріший індекс прибутковості  виробництва молока УМІ знизився на 6% в травні до квітня, але був на 30% вищим, ніж в травні 2016 року.

Іншими словами, фермери в травні 2017 року заробили на кожному літрі молока на 30% більше, ніж в травні 2016 року. Нагадаю, що це реальні прибутки, а не номінальні, бо вони враховують і витратну (кормову) частину.
Такого рівня прибутків в травні не було з 2013 року (тоді прибуток був рекордно високим). Але і тоді він був незначно більшим, ніж в травні цього року. Отже, хороший для виробників травень вийшов!", - зазначає експерт.


 

"Минулого місяця ми прогнозували: «Чи буде травень 2017 більш позитивним для виробників, ніж середньостатистичний травень? Є кілька факторів, які говорять про можливість такого сценарію, хоч, звичайно, уникнути суттєвого зниження УМІ не вдасться.", - підкреслює Андрій Ярмак.

І дійсно, в середньому УМІ за останні п’ять сезонів в травні падав на 8,3%, а цього травня – лише на 6%. Чому так сталося?

"Передусім допомогла активізація експорту, і пов'язаний з цим фактор стабілізації та відновлення світових цін (ріст більше ніж на 5% в травні згідно молочного індексу ФАО).

Отже, попереду у переробників досить привабливий період – молока в травні-червні чимало, а ціни ростуть!
Але чи будуть зростати ціни на молоко? Минулого року індекс УМІ впав в червні відразу на 12,7%. Це було найбільше історичне падіння. Зазвичай він знижується в червні на 2-3%", - зауважує експерт.

"Я візьму на себе сміливість прогнозувати, що індекс УМІ в червні може зробити перше зростання в історії. Можливо воно буде мізерним, однак, такий сценарій є досить імовірним.

Якщо говорити про довшу перспективу, то все стає ще цікавішим. По-перше, наші виробники молокопродуктів швидко опановують науку експорту, а підтримка торговельних місій з боку ФАО та ЄБРР дає потужний стимул. По-друге, світові ціни таки почали зростати досить впевнено. Отже, в квітні-серпні ми можемо очікувати на досить значні обсяги експорту.

З іншого боку, молока від населення стає все менше, а професійні виробники навчилися кооперуватися, тому за їхнє молоко доводиться тепер боротися, як ніколи. Отже, пасовищний період може виявитися як ніколи сприятливим в ціновому плані для виробників, а в зимовий період ми можемо ввійти з такими низькими запасами масла та сухого молока, що аби нам не довелося його імпортувати взимку.

Може й не доведеться, звичайно, але ціни, я думаю, покажуть нові рекорди. Звичайно, якщо на світовому ринку не відновиться тенденція до падіння цін.

До речі, вже зараз з’являються перші ознаки перегріву ринку масла. Тому за цінами на масло я б слідкував особливо уважно", - резюмує експерт.

19 червня 2017 09:16
переглядів:
404
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі