Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

У Володимира Лапи знайшли незадеклароване майно

18 червня 2017
Переглядів:
601
35.jpg

Електронні декларації виявилися міцним горішком для «забудькуватих» держчиновників. На цей раз в фокус допитливих журналістів потрапив глава Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Зіставлення даних письмової декларації за 2015 рік, заповненої навесні 2016, і е-декларації, заповненої півроком пізніше, показали відчутні розбіжності. В електронній додалися внучка, гараж, а також рахунок в банку на суму понад 24,5 тис. грн. Про це повідомив сайт Vse.Media.

Що з грошима?

У письмовій декларації, яку глава Держпродспоживслужби Володимир Лапа подав 29 березня 2016 року і яка розміщена безпосередньо на сайті відомства, зазначено, що на банківських рахунках його дружини було розміщено 138 328,08 грн.

Але в е-декларації Володимира Лапи, опублікованій в Єдиному державному реєстрі декларацій, є вже не тільки 138328 грн на банківському рахунку його дружини Алли Лапи, але також банківський рахунок самого глави Держпродспоживслужби на суму 24556 грн. Також згадані в е-декларації рахунки його дочок на загальну суму 7084 грн - цих даних не було в письмовій декларації. Володимир Лапа в е-декларації також вказав, що він і члени його сім'ї зберігають в готівки в цілому 52000 грн і 25000 доларів США.

Земля і інше

В е-декларації  Володимир Лапа задекларував, що знаходиться в його власності житловий будинок площею 311,9 кв. м. в передмісті Києва, а також земельні ділянки площею 510 кв. м. і 2500 кв. м. У його дружини Алли були вказані у власності земельні ділянки  розміром 2000 кв.м.. м. і 2500 кв. м. в передмісті Києва. Також, згідно з е-декларації, Алла Лапа спільно з дочкою Софією навпіл володіють квартирою площею 60,8 кв. м. у Львові. І ось тут починаються невідповідності - в письмовій декларації цієї квартири немає, вона з'явилася за той же звітний період тільки в виправленому варіанті електронної декларації.

Також Володимир Лапа «плутався в свідченнях» з приводу земельних ділянок - в його письмовій декларації на ньому числиться та ділянка в 2500 кв м, що фігурує в е-декларації як належить його дружині. Всі земельні ділянки були куплені до 2015 року, так що зміни власника всередині сім'ї не відбувалося.

А ось свій гараж площею 16,7 кв. м., який вказаний в письмовій декларації, Володимир Лапа в е-декларації чомусь не вказав.

У 2016 році на ім'я Алли Лапи була придбана ділянка землі у Львівській області площею 1000 кв м (про це придбання - нижче). При цьому сумарні заощадження сім'ї збільшилися за той же рік з 222 тис гривень і 25 тис доларів США на початку 2016 року до 318 тис грн і 19,5 тис доларів США на початку 2017 року. Причому, в обох випадках валюта задекларована у вигляді готівки, тобто реальна сума вказана без будь-яких підтверджуючих документів. Також потрібно згадати, що сумарний грошовий дохід чиновника і членів його сім'ї склав протягом 2016 року скромні 241,8 тис.грн. Якщо врахувати, що накопичення сім'ї виросли, виникають питання з приводу нестиковки доходів і витрат. Тим більше, що сім'я обзавелася в 2016 році земельною ділянкою на Львівщині.

Однак джерело «доходів» для придбання землі стає зрозумілим, якщо звернути увагу на те, що дружина Володимира Лапи Алла отримала подарунків в негрошовій формі на 290 958 грн.

Загалом, хто дарував такі щедрі подарунки - хороші питання для антикорупційних органів.

А тепер про дарувальників - в якості одного з них згаданий Максим Володимирович Лапа з сумою в 222 288 грн. Член сім'ї? Можливо. Але в деклараціях він ніде не згаданий.

До речі, Максим Лапа ж в е-декларації за 2015 рік фігурував як співвласник львівської квартири, яка в декларації 2016 року вже числиться тільки на дружині і дочці Володимира Лапи. Чи означає це, що Алла Лапа отримала від Максима Лапи в подарунок частку в квартирі? В тій самій, що не згадана в письмовій декларації за 2015 рік?

В якості другого дарувальника фігурує якийсь Андрій Ігорович Колодій з сумою в 68 670 - він подарував, мабуть, ту саму земельну ділянку площею 1000 кв м, що з'явилася у власності Алли Лапи в 2016 році.

Що з колесами

Плутається Володимир Лапа і при декларуванні автомобілів, що належать його родині і йому. У письмовій декларації крім  КІА Sportage і Ford Ka, що належить дружині, також зазначена Ford Sierra. А ось в е-декларації Ford Sierra вже відсутня.

Доходи і загублена внучка

Володимир Лапа також не згадав у письмовій декларації, що його дочка Софія Кеер отримала в 2015 році матеріальну допомогу в розмірі 21052 грн. А в е-декларації він не вказав, що члени його сім'ї отримали додатковий дохід у розмірі 41710,93 грн. - крім зарплат, відсотків по вкладах і матеріальної допомоги.

У письмовій декларації, як і в одному з варіантів е-декларації не вказано, що у пана Лапи є внучка - Кеер Злата Андріївна.

І щоб не забути: згідно зі ст. 366-1 Кримінального кодексу України, подання держчиновником завідомо недостовірних відомостей у декларації - кримінальний злочин, що карається  позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За матеріалами: fraza.ua

18 червня 2017 15:03
переглядів:
601
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі