Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

ZEUS 6 HD – універсальна дискова борона з великим функціоналом

15 червня 2017
Переглядів:
6937
AgroNews15061701.jpg

Сьогодні використання дискових борін стало невід’ємною частиною технології обробітку ґрунту. Зазвичай під виразом «компактна дискова борона» ми уявляємо легку або середню борону, яка застосовуються для роботи з пожнивними рештками. А чи може бути компактна важка дискова борона? Відповідь однозначна – може. В цій статті ми розглянемо новинку – борону ZEUS 6 HD від компанії VELES AGRO.

ZEUS 6 HD — це перша універсальна напівпричіпна дискова борона від вітчизняного виробника — компанії VELES AGRO. Новий агрегат має 6 м робочої ширини захвату і може агрегатуватися з тракторами потужністю від 350 к.с.. За один прохід ZEUS 6 HD здатна виконувати стерньовий (до 5 см) та глибокий (до 23 см) обробіток ґрунту.

Борона обладнана дисками великого діаметру (620 мм), які розміщенні у чотири ряди тандемно (по два на стійці) у шаховому порядку. Завдяки цьому маса ґрунту та рослинних решток легко проходить між дисками, що покращує їх пропускну здатність та якість обробітку, навіть у важких умовах, а також підвищує продуктивність роботи агрегату. За дисками розміщується вирівнююча планка і коток для зворотного ущільнення ґрунту. Збільшена відстань між дисками й котком дає змогу ґрунту «заспокоїтись» перед тим, як його вирівняють і ущільнять.

У конструкції ZEUS 6 HD втілено унікальний принцип обробітку, під час якого ґрунт не підрізується з подальшим його перевертанням, а сколюється та зміщується вбік, що дає змогу знизити енергетичні витрати і досягти значної економії палива — близько 50%.

Для інтенсивного перемішування та безперешкодного руху ґрунту й рослинних решток на бороні змонтовано 48 сферичних вирізних дисків на відстані 25 см один від одного. До рами борони стійки дисків кріпляться за допомогою широких хомутів та гумових амортизаторів завдовжки 38 см. Таке кріплення дає змогу добре копіювати рельєф та гасить ударні навантаження на раму. Також тандемне кріплення дисків на одній стійці запобігає боковим навантаженням на раму, а це підвищує стійкість агрегату під час роботи. Для дотримання заданої глибини обробітку на кожен диск діє притискне зусилля у 190 кг, чого цілком достатньо для роботи навіть у важких умовах.

Серед переваг відзначимо й те, що в робочому положенні частина ваги борони припадає на навіску й опорні колеса, а решта - на котки. Таким чином, борона не «лежить» на дисках під час роботи і вони не створюють так звану підошву.

Для прикочування ґрунту можна ставити різні типи котків: металеві кільчасті та кільчасто-шпорові, гумові кільчасті та ін.

Результати випробувань

Для випробування агрегату було проведено три досліди по стерні різних культур (кукурудзи, пшениці, соняшнику). За результатами випробувань компактна важка дискова борона ZEUS 6 HD підтвердила свою універсальність та забезпечила якісне виконання різноглибинного обробітку ґрунту (поверхневого, середнього та глибокого) відповідно до налаштувань.

У всіх варіантах агрегат забезпечив повне підрізання нижніх шарів ґрунту та рослинних решток на встановлену глибину. При цьому отримано високі показники копіювання поверхні поля та стабільності глибини обробітку, як по ходу, так і по ширині захвату агрегату.

Рослинні рештки були подрібнені та розміщувались в верхньому замульчованому горизонті ґрунту, а поверхня поля була вирівняна та ущільнена. Такий стан верхніх шарів ґрунту та його насиченість рослинними рештками є найбільш сприятливим для збереження і накопичення вологи та забезпечує високу активність ґрунтової біоти.

Під час проведення обробітку ґрунту за різних робочих режимів і умов та відповідного налаштування агрегат ZEUS 6HD оптимально завантажив двигун трактора на рівні 90-97% номінальної експлуатаційної потужності та виконав технологічні операції з різноглибинного обробітку ґрунту на високих робочих швидкостях.

Встановлені показники витрати палива на обробіток 1 га площі в агрегаті з тракторами потужністю понад 300 к.с. засвідчили високу економічність агрегату ZEUS 6 HD: 6,3 — 10,5 — 13,5 л/га відповідно до глибини обробітку 6 — 15 — 20 см.

Також слід зазначити, що інтегральний показник енергоефективності, продуктивності (кількість палива (г) та часу (с), що витрачається на обробіток одиниці об'єму ґрунту (глибина × площу = м3)) для агрегату ZEUS 6 HD становить лише 2-3 г × с/м3. Для порівняння: цей показник у плуга становить 9-14 г × с/м3 і суттєво залежить від кількості корпусів, а в класичної дискової борони — 4-6 г × с/м3 і залежить від вибраної глибини обробітку.

Завдяки оригінальній тандемній конструкції дискових батарей та їхньому багаторядному розміщенню на рамі, агрегат ґрунтообробний комбінований ZEUS 6 HD за показниками продуктивності та питомої витрати палива може успішно конкурувати з кращими спеціалізованими ґрунтообробними агрегатами на ринку України, які призначені лише для виконання або мілкого (лущильники), або середнього (дискатори), або глибокого (дискові борони) обробітку.

15 червня 2017 09:25
переглядів:
6937
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ