Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Яка сума компенсації для аграріїв внаслідок збитків через погодні умови

09 червня 2017
Переглядів:
6210
AgroNews08061701.jpg

Агрострахування в Україні розвивається дуже повільно. За різними оцінками в період з 2010 по 2017 рік було застраховано лише  2-7% посівів. Стримує розвиток агрострахування і відсутність в Україні державної підтримки у вигляді часткового відшкодування страхових внесків сільгоспвиробникам. Перспективи ринку агрострахування обговорювали експерти під час семінару «Захист майна сільгоспвиробників: особливості страхування врожаїв і сільгосптехніки в Україні», який пройшов 8 червня 2017 року у рамках виставки «Агро-2017».

В останні роки погодно-кліматичні умови різко міняються – і не в кращу сторону. Аграрії все частіше зазнають збитків від посухи, відсутності снігового покриву, граду, злив. Як приклад – травневі заморозки, які призвели до знищення майже 100% цвіту та зав’язі яблуні та груші у Черкаській та Миколаївських областях та сильно пошкодили кісточкові, ягідники, горіхи у багатьох регіонах України. Дісталось посівам зернових, кукурудзи, соняшника та картоплі.

«Одним з головних інструментів мінімізації негативних ефектів від ризиків погодних негараздів у сільському господарстві є агрострахування від погодно-кліматичних умов та інших факторів, що можуть зашкодити сільгоспкультурам. Вартість страхування залежить від виду с/г культури, набору застрахованих ризиків, території страхування, показника середньої врожайності господарства, ціни одиниці врожаю, рівня страхового покриття, площі страхування. В середньому це становить 1-5 % від вартості врожаю польових культур. Найдорожчим є страхування від посухи як системного ризику», - зазначив експерт  страхового ринку, генеральний директор ТОВ «Агрориск» Володимир Юдін.

Також він навів приклади виплат по агрострахуванню.

Так, за страховою подією вимерзання посівів під час перезимівлі 2015-2016 років одне господарство отримало виплату понад 1 млн грн, інше понад 2,4 млн грн від АСК «ІНГО Україна».

Три господарства отримали виплати більше ніж по 1 млн грн за страховою подією град влітку 2016 року від ПрАТ УАСК АСКА.

За страховою подією посуха влітку 2016 року за оцінкою ТОВ «АГРОРІСК» від різних страхових компаній виплати отримали 13 господарств. З них 2 господарства отримали по 2 млн грн, одне – 4,6 млн грн, ще одне 7,7 млн грн.

Найбільша виплата за літо 2016 року була здійснена страховою компанією АСКА у розмірі 30,5 млн грн одному з господарств корпорації «Сварог» за страховою подією посуха.

Читайте також: Аграріїв попередили про весняну посуху

 

«Від надійності страхової компанії, в кінцевому рахунку, залежить те, наскільки оперативно фермер отримає належні йому страхові виплати в разі настання форс-мажорних обставин. Компанія «Агрориск» - перший незалежний постачальник послуг в Україні по управлінню агроризиками. За три останні роки нами було оглянуто більше 2 млн га посівів. Наші фахівці підбирають найбільш оптимальні умови страхування з урахуванням побажань фермерів і, звичайно ж, фінансових можливостей. При цьому, «Агрориск» несе відповідальність перед клієнтами за умовами укладеного договору. Позиція компанії «Агрориск» по компенсації збитків завжди залишається твердою - якщо має бути виплата, то вона відбувається», - підкреслив Володимир Юдін.

ТОВ «Агроріск» проводить:

·     Розміщення в страхування та перестрахування договорів страхування майбутніх врожаїв

·     Передстрахові огляди посівів ярих  культур таких як соняшник, кукурудза, соя, яра пшениця, ячмінь а також багаторічних насаджень плодових, винограду та ягідників

·     Оцінка збитку по ярих культурах

·     Моніторинг посівів для банків та інших установ

·     Експертна оцінка відповідності технологій вирощування

·     Прогноз урожайності ( стан рослин, сівозміни, сорти чи гібриди, аналіз технологій, погодно-кліматичні умови, проведення моніторингу  по шкідниках, хворобах і бур'янах) .

Читайте також: Як забезпечити стабільний дохід при вирощуванні овочів

«Для подальшого розвитку агрострахування в Україні необхідно прийняти ряд заходів щодо вдосконалення законодавчої та регуляторної сфери, і саме головне, заручитися підтримкою держави. Весняні заморозки цього року завдали чимало збитків, особливо садівникам та овочівникам. Сьогодні кожен фермер може захистити себе від агроризиків за допомогою страхування врожаю. Агрострахування - це дієвий фінансовий механізм, що допомагає аграріям не залишитися, образно кажучи, біля розбитого корита. Відрадно, що потроху наші фермери починають це усвідомлювати. Адже бути впевненим на 100%, що його обійдуть стороною форс-мажорні обставини природного, або, припустимо, техногенного характеру, не може ніхто», - констатував Володимир Юдін.

 

Довідкова інформація про «Агрориск».

 

 

 

09 червня 2017 08:40
переглядів:
6210
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ