Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

На Прикарпатті селяни повстали проти фермера

18 травня 2017
Переглядів:
1485
9.jpg

Жителі села Отинія, на Прикарпатті упевнені, що їх труїть місцевий фермер. Селяни повстали проти підприємця. Вони запевняють - від хімікатів, якими той обробляє свої поля, гине все живе: птахи, риба і навіть бджоли. А ще масово хворіють люди. 

Родина Марії Олійник займається бджільництвом уже піввіку. На пасіці - зо два десятки вуликів, у яких нещодавно жили 16 бджолиних сімей.

"Я в половині лютого подивилася - не було ні одного, ні другої, ні третьої сімей, всі загинули", - говорить Марія Олійник, жителька селища Отинія.

Бджоли вимерли через отрутні хімікати, каже жінка, якими місцевий фермер обробляє рапсові поля.

"Бачите як близесенько - шістдесят метрів, а то тими такими оприскувачами вони в білий день", - говорить Марія Олійник, жителька селища Отинія.

У селищі Отинія фірма "Оскар" орендує майже 600 гектарів землі, на більшості - сіють рапс. Місцеві кажуть: через отруту, якою обробляють культуру, хворіють діти, гинуть птахи та риба.

"В дитини було велике зневоднення. Це все перейшло в шлункову інфекцію. Дитина цілу зиму не хворіла, а тут покропили і дитина захворіла", - говорить Мирослава Гавай, жителька селища Отинія.

Жителі селища буквально "засипали" фермера скаргами - розповідають у селищній раді. Вимагають - аби їм пояснили - чим саме обприскують поля, але той - ухиляється від будь-яких пояснень.

"-Ось дивіться, ось тут Оскар кропить наші поля, тут вони травлять наших дітей. - Що ви в цей час робите на полі? - Трубу прикручую…"

"У них стояли ці каністри з етикетками зпереду, а ззаду було завалено мішками. Багато чорних каністр без жодного маркування. Вони сказали, що ці каністри випадково знаходяться на полі", - говорить Світлана Гуляк, жителька селища Отинія.

Скаргу жителі Отинії написали й районним чиновникам. З'ясовувати деталі справи приїхала комісія. Уперше з'явилися й представники фермерського господарства.

"Інтенсивне виробництво всіх фермерських господарств заставляє виробника використовувати пестициди. Без цього на жаль виробництва немає", - повідомив Ігор Івашків - головний агроном сільгосппідприємства "Оскар"

В агрокомпанії пообіцяли, що зменшать масштаби використання хімікатів. Але люди - не вірять.

"Там де не хочуть нас слухати - ну і не треба вас! Забирайтеся звідси під три чорти! Не треба вас!"

Уже на наступному засіданні спеціальної комісії - люди вимагатимуть, аби договір оренди був розірваний. Обробляти поля отрутою - більше не дозволять.

За матеріалами: Подробности

18 травня 2017 11:23
переглядів:
1485
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі