Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

В Україні більше 50% елеваторів працюють неефективно

18 травня 2017
Переглядів:
1457
4-12.jpg

Більше половини елеваторів в Україні працюють неефективно. Лише чверть елеваторів сучасні, з повним технологічним циклом і можливістю відвантаження до 5 тис. тонн на добу. Про це розповів консультант відділу корпоративних фінансів компанії EY в Україні Ярослав Балаба.

За його словами, застарілі елеватори не дозволяють аграріям якісно зберігати зерно. За підрахунками Світового банку, втрати зерна, що зберігається в підлогових елеваторах, досягають 15% в місяць, що при нинішніх низьких світових цінах на зерно відчутно б'є по доходах аграріїв. В сучасних зерносховищах цей показник не перевищує 1%.

В Україні близько 1,2 тис. елеваторів, сукупні потужності яких експерти оцінюють в 48 млн т. Велика частина зерносховищ належить трейдерам, великим агрохолдингам і держкомпаніям. На топ-10 найбільших компаній припадає чверть всіх потужностей. При цьому держкомпанії будівництвом нових елеваторів не займаються - модернізують ті, що є.

При цьому будівництво сучасного вертикального елеватора обходиться в $ 150 / т. Відповідно їх окупність становить три і дев'ять років.
 
До того ж старі зерносховища використовують в кілька разів більше газу і електроенергії на просушку зерна, через що їхні послуги обходяться на 10% дорожче. Далеко не всі можуть приймати сучасні великогабаритні вантажні автомобілі, а застаріле обладнання в рази збільшує час завантаження / розвантаження вагонів-зерновозів. Якщо на сучасному елеваторі на завантаження 54 вагонів йде один день, то на застарілому на це потрібно до 10 днів. В результаті компанії несуть додаткові витрати за простій вагонів і суден у портах.
 
Через дефіцит сучасних елеваторних потужностей виробники не тільки не можуть вибирати найкращий час для продажу зерна, щоб дочекатися піку цін на свою продукцію, але ще і стають заручниками власника зернового складу.

Деякі аграрії відзначають, що є елеватори, де занижують вагу прийнятого зерна. Так, на Кіровоградщині за маркетинговий рік розташований в порту термінал обвісив аграріїв приблизно на 50 тис. т зерна - цього вистачить, щоб завантажити судно типу Panamax, стверджує представник логістичної компанії.
 
За підрахунками Світового банку, тільки на логістиці кукурудзи і пшениці українські аграрії втрачають від $ 600 млн до $ 1,6 млрд на рік або 20-50% від нинішнього обсягу банківських кредитів в сільське господарство. У найближчі 10-15 років урожай в Україні повинен збільшитися до 100 млн т зернових на рік. Значить, дефіцит якісних елеваторів стане ще більше.

За матеріалами: УАК, Landlord

18 травня 2017 16:03
переглядів:
1457
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі