Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

В Україні більше 50% елеваторів працюють неефективно

18 травня 2017
Переглядів:
1574
4-12.jpg

Більше половини елеваторів в Україні працюють неефективно. Лише чверть елеваторів сучасні, з повним технологічним циклом і можливістю відвантаження до 5 тис. тонн на добу. Про це розповів консультант відділу корпоративних фінансів компанії EY в Україні Ярослав Балаба.

За його словами, застарілі елеватори не дозволяють аграріям якісно зберігати зерно. За підрахунками Світового банку, втрати зерна, що зберігається в підлогових елеваторах, досягають 15% в місяць, що при нинішніх низьких світових цінах на зерно відчутно б'є по доходах аграріїв. В сучасних зерносховищах цей показник не перевищує 1%.

В Україні близько 1,2 тис. елеваторів, сукупні потужності яких експерти оцінюють в 48 млн т. Велика частина зерносховищ належить трейдерам, великим агрохолдингам і держкомпаніям. На топ-10 найбільших компаній припадає чверть всіх потужностей. При цьому держкомпанії будівництвом нових елеваторів не займаються - модернізують ті, що є.

При цьому будівництво сучасного вертикального елеватора обходиться в $ 150 / т. Відповідно їх окупність становить три і дев'ять років.
 
До того ж старі зерносховища використовують в кілька разів більше газу і електроенергії на просушку зерна, через що їхні послуги обходяться на 10% дорожче. Далеко не всі можуть приймати сучасні великогабаритні вантажні автомобілі, а застаріле обладнання в рази збільшує час завантаження / розвантаження вагонів-зерновозів. Якщо на сучасному елеваторі на завантаження 54 вагонів йде один день, то на застарілому на це потрібно до 10 днів. В результаті компанії несуть додаткові витрати за простій вагонів і суден у портах.
 
Через дефіцит сучасних елеваторних потужностей виробники не тільки не можуть вибирати найкращий час для продажу зерна, щоб дочекатися піку цін на свою продукцію, але ще і стають заручниками власника зернового складу.

Деякі аграрії відзначають, що є елеватори, де занижують вагу прийнятого зерна. Так, на Кіровоградщині за маркетинговий рік розташований в порту термінал обвісив аграріїв приблизно на 50 тис. т зерна - цього вистачить, щоб завантажити судно типу Panamax, стверджує представник логістичної компанії.
 
За підрахунками Світового банку, тільки на логістиці кукурудзи і пшениці українські аграрії втрачають від $ 600 млн до $ 1,6 млрд на рік або 20-50% від нинішнього обсягу банківських кредитів в сільське господарство. У найближчі 10-15 років урожай в Україні повинен збільшитися до 100 млн т зернових на рік. Значить, дефіцит якісних елеваторів стане ще більше.

За матеріалами: УАК, Landlord

18 травня 2017 16:03
переглядів:
1574
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.