ВР ратифікувала угоду про ЗВТ між Україною і Канадою: що це означає для аграріїв?

14 березня 2017
Переглядів:
938
60.jpg

Верховна Рада України сьогодні, 14 березня, ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі між Україною і Канадою. За відповідне рішення проголосували 272 народні депутати.

Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів та міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд підписали угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою 11 липня 2016 року.

“Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою - це перший документ після Угоди про асоціацію з ЄС, що охоплює ринок такого масштабу, адже Канада - одна з найбільших у світі індустріалізованих демократичних держав”, - зазначив Степан Кубів.

На початку березня сенат Канади підтримав угоду ЗВТ з Україною.

CUFTA (Canada-Ukraine Free Trade Agreement) – це перша трансатлантична угода про вільну торгівлю, укладена Україною. Хоча канадський ринок може здаватися далеким, а доставка товарів у Канаду може виглядати дорогою та тривалою, технологічний прогрес дозволяє не зважати на далекі відстані в міжнародній торгівлі ХХІ століття.

Команді Міністерства економічного розвитку та торгівлі вдалося зафіксувати в Угоді більш вигідні позиції для вітчизняних експортерів та ширші часові рамки скасування ввізних мит. Угода відразу відкриє для українських експортерів безмитний доступ до 98% канадського ринку. Це стосується як сфери промислових товарів, так і сільськогосподарських (окрім 108 тарифних ліній, які можна буде експортувати без мит в межах глобальних квот Канади).

 

Як відзначила заступник міністра економіки, торговий представник України Наталія Микольська, українські експортери отримають короткострокові та довгострокові перспективи виходу на канадський ринок, а національні виробники – стимули для підвищення якості та конкурентоспроможності своєї продукції.

Проте час не чекає, тому українським експортерам вже зараз необхідно досліджувати канадський ринок й смаки та уподобання канадських споживачів стосовно свого товару, аби з набранням угодою чинності почати експортувати перші партії товарів без сплати ввізного мита. Активно працює Офіс з просування експорту при Мінекономрозвитку, який може допомогти підкорювачам заокеанських ринків з пошуком бізнес-партнерів та необхідної інформації.


 

14 березня 2017 12:08
переглядів:
938
Додати коментар
9 + 3 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі