Україна в антирейтингах: основні причини смертності українців

12 січня 2017
Переглядів:
1135
92.jpg

Факти ICTV проаналізували, від яких хвороб найчастіше помирають українці та європейці та як змінювалось населення України за роки незалежності.

Кожної години населення України зменшується на 80 осіб. Україна – 2-а в світі за показником смерності на тисячу осіб, розташовуючись у цьому сумному антирейтингу в компанії африканських країн – ПАР, Лесото, Чаду, Гвінеї-Бісау.

9 мільйонів. Саме настільки скоротилось населення України за 25 років незалежності.

Згідно з останніми даними Держкомстата, в Україні тепер офіційно проживають тільки 42,7 млн осіб. При цьому Держкомстат враховував населення окупованих територій Донбасу. Проте точну кількість українців визначити складно, оскільки останній перепис населення проводився у далекому 2001 році. Запланований раніше перепис населення на 2016-й через війну на сході країни перенесли на 2020 рік.

Продовжується і негативна тенденція старіння нації: якщо у 1991-му частка українців старших 60 років становила 18,7%, то сьогодні – 22,1%. Скоротилась і кількість населення віком до 14 років: із 21,4% до 15,2%. За оцінками демографів, у 2036-му частка пенсіонерів у населенні України досягне 30% і вдвічі перевищуватиме кількість молоді до 14 років.

Зараз також удвічі менше українців, у порівнянні з 1991-м, перебувають у шлюбі.

Таким чином, негативна тенденція до скорочення населення продовжиться і в майбутньому.

Смертність від захворювань

Основною причиною смертності в Україні є серцево-судинні захворювання. Майже дві третіх українців (68%) помирає з цим діагнозомДля порівняння, частка смертності від серцево-судинних хвороб у Білорусії48%, в Росії  – 37%, у Польщі27%, у Німеччині – 20%.
Друга за частотою причина смертності — рак. Від нього помирає в середньому кожен десятий українець.

 

Україна в антирейтингах

За показником смертності від серцево-судинних захворювань, Україна – на другому місці у світі.

У Всесвітній організації охорони здоров’я використовують показник смертність на 100 тисяч осіб. Зазначимо, що у першій десятці – всі колишні республіки Радянського Союзу. На першому місці у цьому сумному рейтингу – Туркменістан. Далі розташовані Україна, Узбекистан, Казахстан і Киргизія. Білорусь – шоста, Росія – дев’ята.

У європейських країнах відсоток смертності від серцево-судинних захворювань в середньому удвічі нижчий, ніж в Україні.

Алкоголь

Україна посідає 5-е місце в світі за кількістю смертей, причина яких – надмірне вживання алкоголю.

Знову ж таки, у першій десятці7 колишніх республік СРСР. “Лідерство” утримує Естонія, далі йдуть Литва, Білорусь, Росія та Україна.

 

Рак

Україна – на 2-у місці в Європі за темпами поширення раку.

Щорічно більше 160 тис. осіб в Україні дізнаються, що вони онкохворі. Щодня в Україні хворіють на рак 450 осіб, з них 250 – помирають. Більша частина з них – чоловіки, які хворіють на рак легенів. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

В цілому, захворюваність на рак не корелюється із рівнем життя в країні. 4 фактори виникнення захворювання – куріння, незадовільне харчування, споживання алкоголю, брак фізичної активності.

За кількістю хворих на рак на душу населення Україна – 49-а в світі. На першому місці – Вірменія, Польща – 11, Росія – 15, Білорусь – 56.

ВІЛ/СНІД

Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла 43 держави до групи ризику за показником кількості хворих на ВІЛ/CНІД. Серед них – 38 африканських країн, 3 латиноамериканські і 2 європейські – Росія та Україна.

За кількістю смертей від ВІЛ/CНІДУ на 100 тис. осіб Україна – перша в Європі, Росія – 2-а, Білорусь – 3-я.

Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровані в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській областях, та в м.Києві.

 

Туберкульоз

Антирейтинг смертності в Європі від туберкульозу також очолюють Росія та Україна

12 січня 2017 07:44
переглядів:
1135
Додати коментар
7 + 6 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі