Андрій Ярмак: Україна стане другим найважливішим гравцем на світовому ринку цибулі

11 січня 2017
Переглядів:
807
85.jpg

Україна має всі шанси стати потужним світовим гравцем з експорту цибулі. У цьому переконаний експерт ФАО Андрій Ярмак.

Експорт цибулі з України у 2015 році зріс на 42,9%, до 2,966 млн дол. Ці цифри наочно доводять, що експорт цибулі має величезний потенціал для України, а увага до її вирощування буде  лише зростати.

«Багато років тому ми провели першу цибулеву конференцію в Україні в самий розпал найбільшої кризи цін на цибулю. Саме тоді я говорив про те, що з часом Україна стане другим найважливішим гравцем на світовому ринку цибулі. Експерти з Польщі сміялися з моїх слів. Адже у них була нижчою собівартість, і вони не використовували крапельне зрошення. Вже багато років Польща знижує виробництво цибулі, бо її нарощує Україна. У нас вже з'явилися перші ознаки системної роботи з експортом та просування інших продуктів, крім власне "круглої жовтої цибулі". Але шлях ще довгий. І у нас є чудовий мотиватор - Нідерланди. На ринку залишаються найсильніші, а ринок цибулі поступово глобалізується. І так, ми можемо бути кращими за них», - написав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук експерт ФАО Андрій Ярмак.

Варто відзначити, що сьогодні у Нідерландах площа під цибулею у порівнянні з 2000 роком збільшилася на 65%. Майже 90 відсотків цибулі експортується в 120 країн світу. Нідерланди мають хорошу міжнародну позицію на ринку через високу якість і відносно низьку ціну на цибулю та хорошу сільськогосподарську логістику. Німеччина є найбільшим покупцем нідерландської цибулі (експорт за 2015 рік склав 64 млн євро),  потім Великобританія (52 млн євро), Сенегал (44 млн євро), Бельгія (40 млн євро), Бразилія (30 млн євро).

11 січня 2017 16:49
переглядів:
807
Додати коментар
6 + 6 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі