Росіяни - на овочевій дієті: криза змусила скоротити споживання молока, м'яса та масла

11 січня 2017
Переглядів:
908
03.jpg

В останні роки раціон росіян значно змінився. В середньому по країні стали менше їсти м'яса, риби, молока і цукру, але більше картоплі, баштанних і овочів.

За даними Росстату, з 2013 по 2015 рік жителі Росії стали їсти менше м'яса (на 2 кг в рік на людину), риби (на 5 кг), молока і молочних продуктів (на 9 кг), цукру (на 1 кг). Кількість з'їдених яєць не змінилася, як і хліба.

Порівняно з 2014 роком в 2015-му на 200 г знизилося споживання  масла. Зате ще ніколи за останні десять років росіяни не їли стільки овочів і баштанних. У 2015 році на кожного припало по 112 кг картоплі, це на 1 кг більше, ніж з 2012 по 2014 рік, і на 3 кг більше, ніж у 2005 році. А споживання кабачків, гарбуза і кавунів зросло з 2013 по 2015 рік на 2 кг на людину, а в порівнянні з 2005 роком — на 24 кг.

Генеральний директор Асоціації галузевих спілок агропродовольчого комплексу Росії Маргарита Попова розповіла «Известиям», що їжа — основна стаття витрат росіян, зараз на неї громадяни витрачають не менше 50% свого бюджету. "У зв'язку з падінням доходів населення і одночасним зростанням цін люди сильно змінили свій раціон і перейшли на більш дешевий сегмент продуктових магазинів", - пояснила Маргарита Попова.

Вона зазначила, що особливо помітно подорожчало молоко. Через введення продовольчого ембарго багато виробників перейшло на виробництво сиру, а надої молока залишилися практично незмінними. "Через контрсанкції з російського продовольчого ринку пішли кілька великих гравців — імпортерів молочних продуктів. І якщо овочів можна виростити більше за один сезон, то перш ніж новонароджене теля перетвориться на корову, проходить більше двох років. Швидко збільшити обсяги виробництва молока і м'яса великої рогатої худоби неможливо. Це призвело до певного дефіциту сировини, який і став причиною зростання цін", — пояснила Маргарита Попова.

За її словами, зараз обсяги виробництва м'яса в країні збільшуються, але це мало впливає на раціон росіян. "До тих пір, поки ціни ростуть, а доходи падають, господині будуть купувати побільше картоплі і трохи менше м'яса", — підсумувала експерт.

За матеріалами: УНІАН

11 січня 2017 11:48
переглядів:
908
Додати коментар
1 + 0 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі