Навесні ціни на продукти харчування можуть значно подорожчати

12 січня 2017
Переглядів:
950
82.jpg

Багато українців відчули, як за 2016 рік зросли ціни майже на всі продукти. Про те, на скільки подорожчали продукти і чого чекати від цін у 2017 році пише "Сегодня".

Держслужба статистики порахувала, що всі товари та послуги подорожчали минулого року на 13,9% порівняно з 2015 роком.

Як видно з інфографіки, їжа подорожчала менше, ніж промтовари і послуги — 8,5% проти 13,5%. Серед продуктів харчування звертає увагу зростання цін на молокопродукти. Антирекорд встановило вершкове масло — плюс 25% до ціни 2015 року.

Президент Украналітцентра Олександр Охріменко пояснює причину такого зростання цін - подорожчання кормів, палива, електроенергії та газу. При цьому вже можна відзначити вплив зони вільної торгівлі з ЄС — риба і фрукти, тобто багато в чому імпортні товари, опинилися в аутсайдерах за зростанням цін.

Спиртне подорожчало в середньому на 12% через підвищення акцизів.

У експертів різне бачення цінової ситуації в новому році. Так, незалежний економіст Іван Нікітченко згоден з офіційними прогнозами того, що інфляція сповільниться до 8-10% за рік. Її будуть підштовхувати два фактори: зростання цін на нафту у світі і нове підвищення акцизів з січня у нас, вплив яких проявиться в найближчі півроку.

Охріменко ж підрахував, що ціни на продукти піднімуться на 30-40% за півроку через підвищення мінзарплат, ціе на дизпаливо (воно вже подорожчало на 1 грн/л за рахунок зростання акцизу з 1 січня - ред.), витрат підприємців на обов'язкові касові апарати.

"Це, швидше за все, почнеться ближче до травня. Найбільше подорожчають продукти щоденного попиту: хліб, молоко, масло, так як транспортні витрати збільшаться на 10% і потягнуть за весь ланцюжок. Овочі і фрукти чекає лише сезонне зростання цін на 10-15%, а вартість свіжого м'яса стримає невисока купівельна спроможність. З цієї ж причини не набагато подорожчають м'ясопродукти нижнього цінового сегмента, зате дорогі ковбаси та інші делікатеси можуть стати мало кому доступними", - говорить Охріменко.

За матеріалами: Сегодня

12 січня 2017 07:18
переглядів:
950
Додати коментар
6 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі