Що буде з цінами на молочні продукти в 2017 році

11 січня 2017
Переглядів:
1123
moloko.jpg

Споживання молочних продуктів в Україні падає протягом трьох років. За друге півріччя 2016 року сире молоко подорожчало приблизно на 40%, а молокопродукти - орієнтовно на чверть.

У 2017 році тенденція до зниження виробництва молока в Україні зупинена не буде. Істотне падіння очікується в домогосподарствах. Сільгосппідприємства в цілому продемонструють стабільність надоїв молока, але лише за рахунок поліпшення показників великих операторів. Багато дрібних неефективних господарств відмовляться від молочного тваринництва. Такі прогнози розвитку ринку молока дає експерт, директор компанії "Інфагро" Василь Вінтоняк.

За його словами, загальні обсяги переробки молока в 2016 році скоротилися незначно, після стрімкого падіння в 2015 році. Випуск деяких товарних позицій навіть вдалося наростити. Помітне подальше падіння виробництва відзначається лише в категорії сирів. Процес скорочення випуску нових молокопродуктів практично вдалося зупинити.

Експерт упевнений, що в 2017 році році ситуація у виробництві молочних продуктів кардинально не зміниться. Але може статися певна диверсифікація у виборі асортименту продукції, що випускається. У пріоритеті будуть експорторіетовні сировинні позиції, в першу чергу вершкове масло і сухі молокопродукти. Такі очікування засновані на прогнозі зростання світових цін на молокопродукти.

В умовах гострої економічної кризи споживання молокопродуктів в Україні падає протягом трьох років. На жаль 2016 рік не став винятком, але темпи цього падіння істотно сповільнилися, а по окремих продуктах цей процес і зовсім зупинено.

Експерти вважають, що "дно" в цьому негативному явищі вже досягнуто. Зараз є передумови вважати, що вже з 2017 року споживання молокопродуктів в країні почне поступово відновлюватися, навіть незважаючи на істотне їх подорожчання.

Вінтоняк відзначає, що експорт молокопродуктів в 2016 році в грошовому вираженні впав до рекордно низького рівня з 90-х. За попередніми оцінками з країни буде вивезено молокопродуктів на суму лише близько 250 млн доларів, що в три рази менше показника докризового 2013 року. Таке зниження більше пов'язано з істотним падінням цін, ніж зі зменшенням фізичних обсягів.

Не останню роль в зниженні експорту зіграли нові російські торговельні обмеження щодо України. З 2016 року РФ практично заборонила транзит українських молокопродуктів через свою територію в Казахстан, Киргизстан.

"Непоганими здобутками для українських експортерів молокопродуктів вважається активний вихід на ринок Китаю (з сухим молоком і сироваткою), зняття заборон Японією на закупівлю молокопродуктів з України. До кінця року, нарешті, кілька підприємств почали поставки товарів в ЄС. Але це великою перемогою назвати не можна, адже обсяги проданої туди продукції мізерні. Це тільки чиновники Мінекономрозвитку можуть собі дозволити в своїх звітах заявляти про збільшення експорту окремих товарів до Європи в сотні разів (якщо порівнювати з нулями в минулому році, то вони мають рацію)", - зазначає  Василь Вінтоняк.

З урахуванням істотного подорожчання вітчизняних молокопродуктів, вже в 2017 році імпорт буде досить істотним. Зарубіжні товари знову стають досить конкурентоспроможними на українському ринку.

За даними експерта, експортні ціни на молокопродукти в першому півріччі 2016 р опускалися до рекордно-найнижчого рівня з початку нульових років. При цьому внутрішні ціни, за рахунок девальвації гривні, залишалися стабільними або росли. У другому півріччі пішло істотне зростання вартості молокопродуктів, як для внутрішнього ринку, так і для експорту. Причинами послужили поліпшення кон'юнктури світових ринків і сировинний дефіцит в Україні. За друге півріччя сире молоко подорожчало приблизно на 40%, а молокопродукти орієнтовно на чверть.

У 2017 році передбачається подальше зростання цін на молокопродукти, так як світові ціни, швидше за все, будуть рости, а виробництво молока-сировини в Україні падатиме.

За матеріалами: delo.ua

11 січня 2017 07:23
переглядів:
1123
Додати коментар
1 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі