Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Закупівельні ціни на молоко

Закупівельні ціни на молоко зростають через активний попит переробників. Протягом тижня, що минає, середня ціна на молоко екстра ґатунку зросла на 49 копійок і склала 8,98 грн за кг.

При цьому, переважають пропозиції в 9,50 грн, але й повідомляють про контракти з ціною в 10-10,20 грн/кг. Це більше поодинокі випадки. Найвищу середню ціну за молоко екстра ґатунку платили на Чернігівщині  — 9,45 грн за кг, а найнижчу — на Волині — 7,90 грн.

Середня ціна за сировину вищого ґатунку зросла на 29 коп. та склала 8,11 грн за кг. Максимальну ціну за нього платили в Полтавській області  — 8,80 грн за кг, а найнижчу у Запорізькій — 7 грн за кг.
Молоко першого ґатунку цього разу зросло в ціні на 45 коп. — до 7,70 грн за кг. Максимальну ціну за таке молоко платили у Київській області — 8,60 грн за кг, а найнижчу — у Львівській — 7 грн за кг. Про це повідомляє аналітичний відділ АВМ.

Що стосується роздрібного ринку, ціни на цільномолочну продукцію цього тижня були стабільними. Переробники планують переглядати прайси в другій половині місяця. Середня ціна на молоко пастеризоване 3,2% становила 25 грн за кг, йогурт питний коштував 45,93 грн за кг.

Зростання експортних цін на сир та масло має вплив на внутрішній ринок. Масло за тиждень подорожчало ще на 2,78 грн — до 156,4 грн/кг, спред — до 66,3 грн/кг (+1 грн). Сир подорожчав на 3,66 грн — до 142,3 грн.

Зростання цін на молоко та молочні продукти відбувається через підвищений попит з боку переробників, які потребують сировини і погоджуються на підняття ціни. Проте, все буде залежати від подальшої поведінки покупців, чи зможуть вони купувати дорогу молочну продукцію. Існує велика ймовірність, що перед святами закупівельні ціни на молоко стабілізуються. Ще одна причина зростання ціни на молоко - зростання собівартості виробництва. В першу чергу цьому сприяє ситуація на валютному ринку. Гривня продовжує втрачати свої позиції по відношенню до долара. Станом на 8 грудня долар можна купити за 26,02 грн - на 47 копійок більше, ніж минулого тижня (офіційний курс НБУ).

Закупівельні ціни на молоко, грн за кг (джерело: АВМ)