Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Мінеральні добрива: пошук альтернативи

02 листопада 2016
Переглядів:
4370
AgroNews011105.jpg

Кабінет міністрів України подав на розгляд Верховної Ради проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України № 5132, яким передбачено підвищення ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку в два рази, до 4,8 долара США. У той же час чинний тариф за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані складає також 4,8 долара США.

Як зазначає Всеукраїнська аграрна рада, підвищення ставки рентної плати призведе до зупинки видачі аміаку через роздавальні станції магістрального аміакопроводу, що спричинить різке підвищення цін на мінеральні добрива на внутрішньому ринку та вкрай негативно вплине на вітчизняних сільгоспвиробників. Українські аграрії будуть змушені купувати значно дешевші, а значить і менш якісні мінеральні добрива, що однозначно відобразиться на якості і ціні кінцевої продукції.

Читайте також: Нова рентна плата позбавить аграріїв добрив

Можливо саме це спонукатиме фермерів шукати альтернативу мінеральним добривам, вважає власниця розсадника родини Лановенко, президент Академії Органічного Садівництва «Ekogarden» Валентина Лановенко.

"Аграрій, який має в своєму земельному банку 300 га землі, щороку витрачає близько 1 млн грн на купівлю мінеральних добрив. Досить часто їх вносять «по таблиці», в той час як в землі вже є достатньо мікро- та макроелементів, які знаходяться в недоступній для рослин формі. В результаті виробник витрачає чималі кошти, але бажаного ефекту не отримує, крім того засмічує ґрунт та навколишнє середовище", - зазначає експерт.

Валентина Лановенко переконана, що виробники, які мають земельний банк 10 тис га і більше, можуть побудувати свій завод з виробництва біо-препаратів для захисту та живлення рослин. Це дасть змогу не лише економити значні кошти, а й відновити та зберегти основний ресурс – землю.

"Масштабне дослідження, проведене в Європі, показало, що населення вважає проблему залишку пестицидів в фруктах і овочах четвертою по рахунку в списку проблем, що загрожують суспільству, після економічної кризи, забруднення навколишнього середовища і хвороб", - повідомляє експерт. 

"Наприклад, садівництво є галуззю, де використання пестицидів має особливо інтенсивний характер, а негативні явища, пов’язані з їх використанням, такі як розвиток резистентності до пестицидів, порушення агроценозу садів, забруднення навколишнього середовища та збільшення залишків пестицидів у плодах, проявляється у найбільш гострій формі. Плоди та ягоди – не просто продукт харчування, а один із основних джерел вітамінів та інших необхідних людині біологічно активних речовин, що відіграють важливу роль у профілактиці багатьох захворювань", - зазначає Валентина Лановенко.

Вона переконана, що якість продукції залежить від технології їх вирощування. Родючість ґрунтів в Україні знижується з кожним зібраним урожаєм, і цей незворотний процес не можна врятувати підвищеними нормами мінеральних добрив, засобів захисту рослин, які більш як на 70% залишаються невикористаними рослинами та забруднюють навколишнє середовище.

"Земельні ресурси в Україні розглядаються як джерело отримання прибутку. Недотримання сівозмін, відсутність органічних добрив, надмірне застосування хімічних засобів захисту рослин і мінеральних добрив негативно впливають на ґрунтову мікрофлору. Найнебезпечнішим у цьому процесі є накопичення у продуктах рослинництва нітратів, нітритів, залишків пестицидів, що є причиною виникнення багатьох важких захворювань", - каже Валентина Лановенко.

Читайте також: Як заробити на органіці? Лайфхаки від експерта

Вона наводить приклад незалежної Куби, коли після розпаду СРСР припинилося  постачання засобів захисту рослин в країну, і кубинці були змушені знайти альтернативу їм. Сьогодні Куба є експортером органічної продукції.

"Рослини понад 95% поживних речовин накопичують не за рахунок родючості землі, наших зусиль і добрив, а за рахунок сонячного світла і складових частин води і повітря. Тому нашим основним завданням є не годувати землю, а створити прийнятні умови рослинам для фотосинтезу. На сьогоднішній день є багато альтернативних варіантів, які допоможуть аграріям перейти від традиційних технологій, які базуються на надмірному використанні синтетичних пестицидів, хімічних засобів захисту рослин, до інноваційних методів господарювання, в основі яких лежить використання органічних добрив, препаратів на основі бактерій та органічних засобів захисту та живлення", - констатує Валентина Лановенко.


 

02 листопада 2016 08:56
переглядів:
4370
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ