Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Поки грім не вдарить, або ситуація на ринку агрострахування

17 жовтня 2016
Переглядів:
82281
AgroNews280901.jpg

Осінь – плідний сезон не лише для аграріїв. Це час проведення спеціалізованих семінарів та  підбиття підсумків для багатьох суміжних галузей. У затишному ресторані Києва мені випала нагода поспілкуватися з провідними експертами світового ринку агрострахування, які приїхали зі Швейцарії та Германії.

У жовтні Міжнародна фінансова корпорація IFC планує представити точні цифри стосовно ситуації на вітчизняному ринку агрострахування, але показники минулого року на рівні близько 5-8 млн дол. не вселяють оптимізму - на всю Україну, де величезні сільськогосподарські оброблювані площі, - це практично нічого. Чому ж більшість аграріїв не страхують свої угіддя?

«Коли посуха або інші природні катаклізми сильно б'ють по врожаю, у агропідприємств виникає бажання застрахуватися, але за рік все забувається, і знову постає питання, що агрострахування - це дорого», - каже Сергій Пархоменко, андерайтер з агрострахування Hannover Re.

При цьому експерт зазначає, що сільгоспвиробники хочуть, щоб в агрострахування включалися всі ризики, але платити сьогодні вони не готові. Більшість агропідприємств не хочуть страхуватися, тому що вважають, що страховий випадок настає дуже рідко. «Проблема полягає в тому, що всі хочуть широкого покриття страхового випадку, включаючи заморозки, посуху й інші погодні явища. Якщо такі погодні явища відбуваються, то вони охоплюють велику частину території України. А це означає, що компенсація повинна бути виплачена великій кількості фермерів, і, відповідно, такі системні явища сильно впливають на тарифи. І ось тут виходить дилема, так як страховики намагаються залучити клієнтів вигідними умовами, але знижуючи тарифи страхові компанії ризикують залишитись із великами збитками  в. Коли ж довгостроковий тариф адекватний, страхові можуть сформувати резерв для виплати великих збитків по катастрофічним явищам», - пояснює Сергій Пархоменко.

Читайте також: Готуй сани влітку, або як мінімізувати ризики від втрати посівів озимих

Звичайно, потроху компанії починають проявляти цікавість до агрострахування, особливо великі агрохолдинги . Але й вони нарікають на  дорогий тариф страхування, навіть враховуючи той факт, що чим більші угіддя та відстань між полями - тим нижче тариф страхування. Тобто, великі господарства можуть у багатьох випадках розраховувати на більш вигідні умови.  Досить цікаве рішення для великих підприємств є продукти на базі індексного страхування. Ми плануємо запровадити декілька пілотних проектів із нашими партнерами, про це пізніше", - зазначає Сергій Пархоменко.

Експерти одностайні у думці, що ринок агрострахування потребує державної підтримки, як це відбувається в країнах, які є лідерами по агрострахуванню. Наприклад, у Китаї та Індії, розуміючи важливість страхування як соціальний фактор для підтримки малих фермерів, виділяються кошти, які дозволили створити привабливі рамкові умови і держава надає підтримку фермерам до 80% від внеска по преміям. У США та Канаді  за багато років створена дуже широка державна програма страхування де покриваються навіть ризики по коливанню цін на основні культури. 

Читайте також: Вітчизняних аграріїв необхідно привчати до агрострахування

«На даний час ринок агрострахування стоїть на місці і займає очікувальну позицію. Це пов'язано з тим, що держава особливо не бере участі в розвитку страхового напрямку, а на комерційній основі, без підтримки, можливо пропонувати покриття не системних ризиків, такі як град чи шторм . Агрострахування - особливий вид діяльності, який складно поставити в один ряд з іншими видами страховго бізнесу. На даний момент в Україні ми спостерігаємо стагнацію ринку», - каже Сергій Пархоменко.

Але не дивлячись на існуючі проблеми, експерти зазначають, що потенціал ринку агрострахування величезний, а для його розвитку, в першу чергу, необхідні рамкові умови і підтримка держави.

«Розуміння необхідності страхування все більше зростає. Люди усвідомлюють значущість гарантій фінансового результату. Страхування - це не що інше, як гарантія фінансового результату. Що за таку ось суму, я Вам гарантую, що Ваш дохід складе не менше, ніж стільки-то», - констатує Володимир Юдін, гендиректор компанії «Агрориск».

 

Катерина Звєрева, AgroNews.ua

17 жовтня 2016 11:48
переглядів:
82281
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ