Поки грім не вдарить, або ситуація на ринку агрострахування

17 жовтня 2016
Переглядів:
81127
AgroNews280901.jpg

Осінь – плідний сезон не лише для аграріїв. Це час проведення спеціалізованих семінарів та  підбиття підсумків для багатьох суміжних галузей. У затишному ресторані Києва мені випала нагода поспілкуватися з провідними експертами світового ринку агрострахування, які приїхали зі Швейцарії та Германії.

У жовтні Міжнародна фінансова корпорація IFC планує представити точні цифри стосовно ситуації на вітчизняному ринку агрострахування, але показники минулого року на рівні близько 5-8 млн дол. не вселяють оптимізму - на всю Україну, де величезні сільськогосподарські оброблювані площі, - це практично нічого. Чому ж більшість аграріїв не страхують свої угіддя?

«Коли посуха або інші природні катаклізми сильно б'ють по врожаю, у агропідприємств виникає бажання застрахуватися, але за рік все забувається, і знову постає питання, що агрострахування - це дорого», - каже Сергій Пархоменко, андерайтер з агрострахування Hannover Re.

При цьому експерт зазначає, що сільгоспвиробники хочуть, щоб в агрострахування включалися всі ризики, але платити сьогодні вони не готові. Більшість агропідприємств не хочуть страхуватися, тому що вважають, що страховий випадок настає дуже рідко. «Проблема полягає в тому, що всі хочуть широкого покриття страхового випадку, включаючи заморозки, посуху й інші погодні явища. Якщо такі погодні явища відбуваються, то вони охоплюють велику частину території України. А це означає, що компенсація повинна бути виплачена великій кількості фермерів, і, відповідно, такі системні явища сильно впливають на тарифи. І ось тут виходить дилема, так як страховики намагаються залучити клієнтів вигідними умовами, але знижуючи тарифи страхові компанії ризикують залишитись із великами збитками  в. Коли ж довгостроковий тариф адекватний, страхові можуть сформувати резерв для виплати великих збитків по катастрофічним явищам», - пояснює Сергій Пархоменко.

Читайте також: Готуй сани влітку, або як мінімізувати ризики від втрати посівів озимих

Звичайно, потроху компанії починають проявляти цікавість до агрострахування, особливо великі агрохолдинги . Але й вони нарікають на  дорогий тариф страхування, навіть враховуючи той факт, що чим більші угіддя та відстань між полями - тим нижче тариф страхування. Тобто, великі господарства можуть у багатьох випадках розраховувати на більш вигідні умови.  Досить цікаве рішення для великих підприємств є продукти на базі індексного страхування. Ми плануємо запровадити декілька пілотних проектів із нашими партнерами, про це пізніше", - зазначає Сергій Пархоменко.

Експерти одностайні у думці, що ринок агрострахування потребує державної підтримки, як це відбувається в країнах, які є лідерами по агрострахуванню. Наприклад, у Китаї та Індії, розуміючи важливість страхування як соціальний фактор для підтримки малих фермерів, виділяються кошти, які дозволили створити привабливі рамкові умови і держава надає підтримку фермерам до 80% від внеска по преміям. У США та Канаді  за багато років створена дуже широка державна програма страхування де покриваються навіть ризики по коливанню цін на основні культури. 

Читайте також: Вітчизняних аграріїв необхідно привчати до агрострахування

«На даний час ринок агрострахування стоїть на місці і займає очікувальну позицію. Це пов'язано з тим, що держава особливо не бере участі в розвитку страхового напрямку, а на комерційній основі, без підтримки, можливо пропонувати покриття не системних ризиків, такі як град чи шторм . Агрострахування - особливий вид діяльності, який складно поставити в один ряд з іншими видами страховго бізнесу. На даний момент в Україні ми спостерігаємо стагнацію ринку», - каже Сергій Пархоменко.

Але не дивлячись на існуючі проблеми, експерти зазначають, що потенціал ринку агрострахування величезний, а для його розвитку, в першу чергу, необхідні рамкові умови і підтримка держави.

«Розуміння необхідності страхування все більше зростає. Люди усвідомлюють значущість гарантій фінансового результату. Страхування - це не що інше, як гарантія фінансового результату. Що за таку ось суму, я Вам гарантую, що Ваш дохід складе не менше, ніж стільки-то», - констатує Володимир Юдін, гендиректор компанії «Агрориск».

 

Катерина Звєрева, AgroNews.ua

17 жовтня 2016 11:48
переглядів:
81127
Додати коментар
11 + 8 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі

Анонси