Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Фінансова стабільність: мінімізація ризиків для фруктових насаджень і виноградної лози

AgroNews160903.jpg

Сільськогосподарські підприємства зменшують площі виноградників та фруктових насаджень, побоюючись, що через температурні режими, дощі, град, сильний вітер саджанці можуть не прижитися, а коштують вони, зазвичай, чи маленьку суму. Про існуючі програми страхування для фруктових насаджень і виноградної лози  та про механізми компенсації відшкодування  розповідає експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін. 

«Сьогодні багато вітчизняних підприємств намагаються вийти на ринки ЄС, експортуючи туди свою продукцію. Як показує практика, наші фрукти досить успішно можуть конкурувати на світових ринках. Наприклад, в Індонезію вже експортували 500 тонн яблук. Але для стабільного розвитку та фінансового благополуччя компаніям потрібно враховувати всі ризики», - зазначає Володимир Юдін.

«Страхування фруктових насаджень і виноградної лози проводиться на випадок загибелі дерев і виноградників. Компенсація розраховується виходячи з кількості дерев і лоз, прийнятих на страхування, які не подають ознак життя, тобто на них немає нового листя», - говорить експерт.

Страхове покриття пропонується виключно для промислових підприємств, розташованих по всій території України. Вартість  страхування узгоджується між Страховиком і Страхувальником при підписанні договору страхування і визначається на основі вартості дерев і лоз, що підтверджується бухгалтерськими документами. При цьому, максимальний ліміт відповідальності страховика складає 20 доларів за дерево (лозу).

Читайте також: Готуй сани влітку, або як мінімізувати ризики від втрати посівів озимих

 

«Страховим покриттям передбачається відшкодування шкоди внаслідок всіх ризиків перезимівлі, які призвели до невідновлення вегетації навесні», - пояснює Володимир Юдін.

 

Звичайно, передстраховий огляд і визначення збитку по кожному застрахованому ризику є обов'язковим. При цьому, загальна страхова сума визначається в розмірі вартості загальної кількості застрахованих дерев (лоз) в господарстві. Розмір франшизи встановлюється у процентному відношенні до загальної страхової суми і складає 10% або 20% від загальної страхової суми.

 

«Оповіщення страхової компанії про настання страхової події повинно бути представлено протягом 3 днів з моменту настання події. Також завжди необхідно отримувати довідки на найближчій метеостанції для підтвердження погодних умов, що призвели до втрати фруктових насаджень або лози», - уточнює гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

 

«Наприклад, укладено договір страхування щодо фруктових насаджень річного віку (яблуні і груші) загальною кількістю  тисяча дерев і вартістю  20 доларів за дерево. Загальна страхова сума за договором склала 20,000 доларів, а обраний рівень франшизи - 10%», - описує принцип розрахунку страхового відшкодування експерт.

«В кінці січня спостерігалося зниження температури повітря до-30C, яке тривало протягом 8 днів. Комісія з визначення збитків зафіксувала пошкодження (загибель) 900 застрахованих дерев, при цьому 10% насаджень вижило. У такому випадку сума відшкодування становитиме 16 тис. доларів», - пояснює гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

Довідкова інформація про «Агрориск».

 

Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі

Анонси