Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Фінансова стабільність: мінімізація ризиків для фруктових насаджень і виноградної лози

16 вересня 2016
Переглядів:
3464
AgroNews160903.jpg

Сільськогосподарські підприємства зменшують площі виноградників та фруктових насаджень, побоюючись, що через температурні режими, дощі, град, сильний вітер саджанці можуть не прижитися, а коштують вони, зазвичай, чи маленьку суму. Про існуючі програми страхування для фруктових насаджень і виноградної лози  та про механізми компенсації відшкодування  розповідає експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін. 

«Сьогодні багато вітчизняних підприємств намагаються вийти на ринки ЄС, експортуючи туди свою продукцію. Як показує практика, наші фрукти досить успішно можуть конкурувати на світових ринках. Наприклад, в Індонезію вже експортували 500 тонн яблук. Але для стабільного розвитку та фінансового благополуччя компаніям потрібно враховувати всі ризики», - зазначає Володимир Юдін.

«Страхування фруктових насаджень і виноградної лози проводиться на випадок загибелі дерев і виноградників. Компенсація розраховується виходячи з кількості дерев і лоз, прийнятих на страхування, які не подають ознак життя, тобто на них немає нового листя», - говорить експерт.

Страхове покриття пропонується виключно для промислових підприємств, розташованих по всій території України. Вартість  страхування узгоджується між Страховиком і Страхувальником при підписанні договору страхування і визначається на основі вартості дерев і лоз, що підтверджується бухгалтерськими документами. При цьому, максимальний ліміт відповідальності страховика складає 20 доларів за дерево (лозу).

Читайте також: Готуй сани влітку, або як мінімізувати ризики від втрати посівів озимих

 

«Страховим покриттям передбачається відшкодування шкоди внаслідок всіх ризиків перезимівлі, які призвели до невідновлення вегетації навесні», - пояснює Володимир Юдін.

 

Звичайно, передстраховий огляд і визначення збитку по кожному застрахованому ризику є обов'язковим. При цьому, загальна страхова сума визначається в розмірі вартості загальної кількості застрахованих дерев (лоз) в господарстві. Розмір франшизи встановлюється у процентному відношенні до загальної страхової суми і складає 10% або 20% від загальної страхової суми.

 

«Оповіщення страхової компанії про настання страхової події повинно бути представлено протягом 3 днів з моменту настання події. Також завжди необхідно отримувати довідки на найближчій метеостанції для підтвердження погодних умов, що призвели до втрати фруктових насаджень або лози», - уточнює гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

 

«Наприклад, укладено договір страхування щодо фруктових насаджень річного віку (яблуні і груші) загальною кількістю  тисяча дерев і вартістю  20 доларів за дерево. Загальна страхова сума за договором склала 20,000 доларів, а обраний рівень франшизи - 10%», - описує принцип розрахунку страхового відшкодування експерт.

«В кінці січня спостерігалося зниження температури повітря до-30C, яке тривало протягом 8 днів. Комісія з визначення збитків зафіксувала пошкодження (загибель) 900 застрахованих дерев, при цьому 10% насаджень вижило. У такому випадку сума відшкодування становитиме 16 тис. доларів», - пояснює гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

Довідкова інформація про «Агрориск».

 

16 вересня 2016 15:22
переглядів:
3464
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ