Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Україну знову чекає рік рекордів

Незважаючи на посушливе літо, українські аграрії в цьому році зберуть дуже хороший урожай зернових - приблизно 61 млн тонн.

«Потепління дає Україні бонус - плюс 1 ц/га для зернових», - констатувала начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Рекордним в цьому році також буде урожай моркви, буряка і капусти - на 30-40% більше, ніж в 2015 році, і гороху - на рівні 752 тисяч тонн, що більше майже вдвічі, ніж у минулому році.

«Нинішній урожай гороху рекордний за останні 15 років. Це обумовлено насамперед збільшенням посівних площ на 42% за недосів озимих, хорошою ціною на горох на внутрішньому ринку. А також рекордними показниками врожайності цієї культури - на рівні 31,6 ц/га проти 21,4 ц/га в минулому році », - зазначив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький.

Також очікується зростання намолоту гречки, на 20% в порівнянні з 2015 році. При цьому прогнози Міністерства аграрної політики і продовольства більш оптимістичні - 174,2 тисяч тонн, або на 36% більше, ніж в минулому році.

За матеріалами: Урядовий кур'єр.