В Україні створюють платіжне агентство для фермерів (ФОТО)

09 серпня 2016
Переглядів:
2371
AgroNews090802.jpg

Структура зможе використовувати гроші Євросоюзу на потреби українських фермерів та для розвитку сільського господарства.

Сьогодні в Києві відбулося підписання трьохстороннього Меморандуму про співпрацю між Українським держфондом підтримки фермерських господарств, Національним платіжним агентством при Міністерстві сільського господарства Литовської Республіки та Польським агентством з реструктуризації і модернізації сільського господарства. 

Як уже писали AgroNewsua, Польща та Литва допоможуть Україні реструктурувати держфонд та створити платіжне агенство, що зможе використовувати гроші ЄС для розвитку фермерства в нашій державі. Свої автографи під документом поставили гендиректор держфонду Іван Слободяник, директор литовського агенства Ерікас Беронтасдиректор департаменту аналізу і звітності польського агентства Мальгожата Штольдман та заступник президента польського агенства Ярослав Сершхульскі.

Читайте також: Іван Слободяник: Європейські партнери готові надати близько 1 млрд євро на підтримку дрібних с/г виробників

Перед підписанням угоди Іван Слободяник підкреслив, що Україні вже час змінювати структурну складову підтримки сільського господарства, і для нас буде комфортно перебудовувати її разом із близькою за духом Польщею. Він також зазначив, що реалізація цього проекту йде у рамках Стратегії розвитку аграрного сектору "3+5" Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового, а саме у частині підтримки фермерських господарств. У свою чергу, Беронтас запевнив, що для литовських спеціалістів - велика честь взяти участь у процесі: "Сподіваюся, що підписання меморандуму призведе до запланованої кооперації, а також реструктуризації та модернізації сільського господарства". 

Читайте також: Польща та Литва допоможуть Україні з платіжним агентством для фермерів

Звичайно, меморандум не передбачає щоденну співпрацю, але стане початком стратегічної взаємодїї із підтримки українських фермерських господарств у контексті євроінтеграції України, підкреслили іноземні гості: "Ми готові поділитися "ноу хау", що ми використовуємо у своїй роботі". При створенні платіжних агентств і Литві, і Польщі довелось пройти такий самий шлях.

Також спеціалісти допоможуть Україні із аналізом законодавства та створенням баз даних, що допомогли би роботі Укрдержфонду пыдтримки фермерських господарств. У найближчому майбутньому литовські та польські колеги обіцяють надати консультації щодо операційної ефективності менеджменту та організації роботи із підтримки аграріїв. "Ми також бачимо можливість об’єднуватися у зверненнях до європейських інституцій щодо використання фондів", - зазначає Беронтас.

Ярослав Сершхульскі додає, що Польська платіжна агенція вже має величезний досвід - понад 20 років - роботи із підтримки сільського господарства: "Ми оперуємо біля 50 млрд євро щорічно. По суті, польське платіжне агентство є найбільшим таким агентством в Єврропі. Ми підтримуємо всіх - від виробників та переробників до місцевого самоврядування. Тому, щодо предмету співпраці, ми маємо чудових спеціалістів, що можуть надати допомогу і в інформатиці, і в інших питаннях".

Польща має досвід саме зі створення платіжних агентств – у Угорщині, Хорватії, Туреччині, Литві, невеликий досвід роботи із сільгосппроектом в Україні, зазначає гість із Польщі: "Маємо ще досвід роботи із проектом "Twinning" - у Іспанії, Азербайджані та Італії, а зараз співпрацюємо с чеською і австрійською агенцією виплатною щодо створення такої ж агенції в Молдові".

"Ми готові повністю включитися в створення структури в Україні, яка могла б використовувати кошти ЄС для підтримання розвитку сільсбкого господарства в Україні. Також розраховуємо на розвиток кооперації із сільськогосподарських питань з Україною", - резюмував Сершхульскі.

09 серпня 2016 13:58
переглядів:
2371
Додати коментар
10 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.

остані коментарі