Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Агрострахування дозволяє фермеру утриматися «на плаву» в критичній ситуації

AgroNews210610.jpg

Літо - традиційно спекотна пора для аграріїв. Слідом за закінченням посівів ярих культур, підходить час збору врожаю озимих. На жаль, в поточному році природа в черговий раз випробувала на міцність українських фермерів - разом з дощовими травнем і червнем у декількох регіонах країни були зафіксовані град і шквали, які повністю знищили урожай в одних господарствах і завдали значної шкоди в інших. Говорити про понесені збитки в даному випадку зайве - вони колосальні. Разом з тим, у випадку, якщо б українські аграрії більше довіряли послугам агрострахування, то найімовірніше сюрпризи погоди не настільки боляче били б по їхніх гаманцях. Крім мінімізації можливих ризиків щодо втрат врожаю, агрострахування, по суті, дозволяє утриматися «на плаву» фермеру в критичній ситуації, впевнений гендиректор компанії «Агрориск», експерт в області агрострахування Володимир Юдін.

«Загальновідомо, що врожай, по суті, є основним капіталом аграрія. Саме під нього беруться кредити для проведення посівної в фінустановах, виходячи з оцінки потенційного врожаю, ще перед початком жнив фермер прораховує свої плани на наступний сезон. Саме тому, в разі втрати врожаю через природні катаклізми, аграрій залишається, по суті, ні з чим. У разі ж, якщо його посіви застраховані від можливих ризиків в надійній страховій компанії, він отримує впевненість в тому, що його збитки будуть відшкодовані, а отже, йому буде за що проводити наступну посівну», - пояснює Володимир Юдін.

При цьому гендиректор компанії «Агрориск» підкреслює, що, безумовно, поставитися до вибору страхового партнера аграрію слід з усією серйозністю, особливо це стосується тих фермерів, які раніше ніколи не укладали страхові договори.

«Від надійності страхової компанії, в кінцевому рахунку, залежить те, наскільки оперативно фермер отримає належні йому страхові виплати в разі настання форс-мажорних обставин. Я б порекомендував звертатися до страхових брокерів, які підбирають найбільш оптимальні умови агрострахування. Наприклад, компанія «Агрориск» працює тільки з перевіреними страховими компаніями. Наші фахівці дозволяють підібрати клієнту найбільш оптимальні умови страхування з урахуванням його побажань і, звичайно ж, фінансових можливостей. При цьому, «Агрориск» несе відповідальність перед клієнтами за умови укладеного договору», - зазначає експерт.

Володимир Юдін зазначає, що частково причина недовіри фермерів до страхових компаній, яка, на жаль, склалася на українському ринку, лежить не тільки в діяльності нечистих на руку страховиків, але і державній політиці в даній сфері. Наприклад, фактором, який змушує фермера задуматися, а чи потрібно йому страхуватися, є відсутність державної субсидії на страхові продукти. «Держава не субсидує ніякі страхові продукти, тобто допомога аграріям щодо зниження вартості страхування не надається. Така ситуація у нас спостерігається з 2008 року. Якби держава закладала в бюджет суми на субсидування агрострахування, як це робиться в ряді розвинених світових держав, то впевнений, що довіра фермерів до даної послуги зросла б в рази», - підкреслює Володимир Юдін.

 

 Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі

Анонси