Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Гендиректор «ІМК» Алекс Ліссітса: «Сьогодні «Індустріальна молочна компанія» має уніфіковану структуру з чітко прописаними бізнес-процесами»

AgroNews170601 (1).jpg

Алекс Ліссітса є досить відомою людиною в українській аграрній галузі. Сьогодні очолювана їм «Індустріальна молочна компанія»  входить до числа десяти найбільших агрокомпаній України, що займається не тільки виробництвом молока, але й вирощуванням, зберіганням та переробкою сільгоспкультур. Про секрет успіху, перші кроки на посаді керівника компанії, сучасні позиції «ІМК» на агроринку та залучення коштів ЄБРР  читайте в ексклюзивному інтерв’ю Алекса Ліссітси ІА AgroNews.ua

«В «ІМК» створено одну з найкращих в Україні систем мотивації персоналу»

AgroNews.ua: Які були Ваші перші кроки, коли Ви очолили Індустріальну Молочну Компанію?

Алекс Ліссітса: ІМК не була для мене новою, тому що я був там у раді директорів і фактично знаю цю компанію з початку її заснування. Я знав всю команду, весь колектив і ефекту новизни для мене не було. Ми почали з елементарних речей. Взяли кожен окремий бізнес-процес. Розібрали всі їх детально. Таких бізнес-процесів виявилося 18-ть, починаючи з елементарних: закупівлі, продажу, вирощування, технології зберігання, експорту і так далі. По кожному з них було зроблено детальний аналіз, знайдені слабкі та неефективні місця, визначені відповідальні.

Там, де колеги не справлялися – ми їх замінювали, там де працювали ефективно – ми їх преміювали. Для цього ми зробили, як на мене, одну з найкращих  в Україні систем мотивації персоналу по системі KPI та визначили пріоритетні спеціальності, які будуть премійовані. Золотим складом персоналу є агрономи та інженери. І ця програма запрацювала.

«Зараз в компанії створився симбіоз з людей, які роками плекали традиції компанії та з нової команди, що приєдналася»

AgroNews.ua: Ви сказали про заміну людей. Тобто можна говорити, що з Вашим приходом оновилася і команда компанії?

Алекс Ліссітса: Звичайно, що я прийшов і привів за собою нову команду. До топ-менеджменту зайшло 50% нових людей. Як на мене, зараз створився дуже гарний симбіоз  з тих людей, які роками плекали традиції компанії та з нової команди, що приєдналася.

«ІМК» є фінансово стабілізованою компанією з чітко прописаними бізнес-процесами»

AgroNews.ua: Якими є зараз позиції компанії?

Алекс Ліссітса: У 2013 році у ІМК була велика заборгованість - близько 150 млн. доларів. Зараз ми суттєво її погасили – за три роки вийшли на рівень 80 млн. доларів. Я вважаю, що це вже є успіхом для компанії. Сьогодні ІМК фінансово стабільна, компанія має уніфіковану структуру, чітко прописані бізнес-процеси, є відповідальність за бізнес-процеси, команда повністю омолоджена. Зараз у нас середній вік ключових співробітників – 35 років.

AgroNews.ua: Скажіть, що саме Вас спонукало до переходу на роботу в «ІМК». Це було Ваше свідоме рішення?

Алекс Ліссітса: Я завжди живу п’ятирічками. П’ять років я працював на посаді президента УКАБ і моє рішення було дещо змінити вектор. Чесно кажучи, я був дещо втомлений від виключно лобізму та постійної публічності, тому мною було прийняте рішення зняти галстук і костюм і піти в агробізнес.  В мене були пропозиції від трьох агрохолдингів. Я прийняв пропозицію «ІМК».

AgroNews.ua: Складна проблема для аграріїв - залучення кредитних ресурсів. Нещодавно Ваша компанія ІМК залучила 20 млн. кредитних коштів від ЄБРР на фінансування оборотного капіталу в секторі рослинництва і молочного тваринництва. Скажіть, як давно ви співпрацюєте з даним міжнародним фінансовим донором, в рамках якої програми?

Алекс Ліссітса: Ми тільки починаємо працювати з ЄБРР. 25 травня у нас тільки було фінальне рішення правління ЄБРР про виділення 20 млн. доларів ІМК на оборотні кошти, але ми цю програму будемо представляти офіційно найближчим часом в будівлі ЄБРР.

Катерина Звєрева, AgroNews.ua

 

 

 

 

 

 

остані коментарі

Анонси