Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Акціонери ХТЗ заявляють про спроби захоплення заводу

06 червня 2016
Переглядів:
623
AgroNews060601.jpg

Акціонери ПАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ) заявляють про необгрунтованість звинувачень Служби безпеки України на адресу керівництва підприємства, а також про неправомірність дій державних органів щодо рахунків заводу, мають намір домагатися справедливості в судових інстанціях, у тому числі міжнародних.

В оприлюдненій в понеділок вранці заяві акціонери ХТЗ підкреслюють, що звинувачення СБУ щодо генерального директора підприємства про підготовку їм до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення в Росію не мають під собою підстави.

"Оскільки ПАТ" Харківський тракторний завод "знаходиться в приватній власності, він не включений в перелік підприємств, що мають стратегічне значення для держави (постанова Кабміну №83 від 4 березня 2015 року), не виконує оборонні замовлення і випускає виключно продукцію цивільного призначення, то в своєї бізнес-діяльності керується виключно інтересами своїх акціонерів. При цьому підприємство розпоряджається належними йому активами, так як підказує економічна доцільність і закони ринку", - заявляють акціонери ХТЗ.

У заяві пояснюється, що завод побудований за часів СРСР, був розрахований на випуск 50 тис. тракторів на рік, однак сьогодні коефіцієнт використання виробничої потужності ливарних цехів становить не більше 5%. Низьке завантаження і застаріле (фізично і морально) обладнання обумовлюють неконкурентоспроможний рівень собівартості металевих виробів.

"Одним з розглянутих рішень є передача цієї частини технологічного процесу на аутсорсинг з можливістю утилізації повністю зношених виробничих фондів. Дивно, що стандартні заходи по економічному оздоровленню стали підставою для відкриття кримінального провадження за надуманими звинуваченнями в" диверсії", - йдеться в документі.

Як відзначають акціонери ХТЗ, ще одним приводом для звинувачень став факт сканування технічної документації - на цій підставі був зроблений висновок, що начебто планувалася передача даної документації агресору.

"Але, по-перше, завод дійсно планово здійснює сканування всієї паперової документації для забезпечення її кращого збереження. По-друге, сканування стосувалося документації з виробництва тракторів, що не має статусу секретної ... Однак вся конструкторська і інша документація, що має статус секретної, була передана ще в березні 2010 року до Харківського КБ ім. Морозова, після рішення Мінпромполітики №10 / 1-2-1705 від 13 листопада 2009 року щодо закриття режимно-секретного відділу на ХТЗ через його непотрібність. Відповідно, звинувачення в "диверсії", зазначені в вищезгаданій заяві СБУ, не мають під собою підстав", - зазначають на підприємстві.

Акціонери відзначають, що через порушені кримінальні провадження проведено арешт майна і всіх банківських рахунків, діяльність заводу паралізована, всі співробітники відправлені у відпустки, затримка з виплати зарплати 2,5 тис. чол. досягла трьох місяців. Крім цього, підприємство позбавлене можливості здійснювати оплату всіх податків, незважаючи на наявність грошових коштів на рахунках. Припинено відвантаження готової продукції, постачання і комплектуючих і матеріалів від майже сотні українських підприємств.

У зв'язку з претензіями на адресу підприємства акціонери ХТЗ заявляють: завод "залучив найбільш компетентних і авторитетних аудиторів світу - міжнародну аудиторську компанію з "великої четвірки "(PricewaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst & Young, KPMG)".

Крім цього, на підприємстві заявляють: "Зважаючи на неможливість виконання фінансових зобов'язань ХТЗ змушений звернутися до процедури досудової санації як єдино можливого шляху виходу з штучно створеної кризи".

Акціонери ХТЗ також відзначають, що "манера, в якій здійснюються відповідні дії ... наводить на думку про навмисну ​​дестабілізацію діяльності ХТЗ з метою його подальшого захоплення". "І ми маємо намір домагатися у всіх інстанціях, включаючи міжнародні, щоб винні понесли заслужене покарання", - заявили власники підприємства.

При цьому вони повідомляють про плани ініціювати створення спеціальної слідчої комісії Верховної Ради з метою розкриття конкретних представників силових структур, які здійснюють тиск на завод, та з'ясувати, в чиїх комерційних інтересах вони діють по відношенню до ХТЗ.

Крім того, власники підприємства мають намір звертатися в компетентні судові інстанції на підставі практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за фактом публічних "необгрунтованих звинувачень на адресу генерального директора ХТЗ", оскільки вважають: заявою та діями по відношенню до нього з боку СБУ грубо порушені його права як людини і громадянина держави Україна.

Як повідомлялося, прес-центр СБУ 6 червня повідомив, що гендиректор ХТЗ, призначений у березні 2016 року, здійснив підготовку до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення до РФ. Він повідомлений про підозру у вчиненні диверсії і оголошений в розшук.

За матеріалами "Інтерфакс-Україна" 

06 червня 2016 12:26
переглядів:
623
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.