Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Інновації в АПК: коли на поля вийдуть роботи?

06 червня 2016
Переглядів:
1188
dron-v-pole-foto.jpg

Кількість оброблюваної землі в світовому масштабі обмежена, зміна клімату провокує серйозні ризики, а світові ціни на продукцію створює високу конкуренцію. Для того щоб залишатися прибутковими, агрокомпанії змушені завжди думати про зниження собівартості продукції за рахунок впровадження інновацій.

Питанням аграрних інновацій був присвячений Британсько-український агробізнес-форум на тему «Агробізнес майбутнього: інновації і підвищення ефективності».

І якщо в 2015 році експерти щільно засуджували переробку відходів сільгоспвиробництва, альтернативні види палива, використання біомаси, то в 2016 році аграрії ділилися власним досвідом входження в світ нових технологій і інновацій.

«Український АПК має величезний потенціал, який перевищує внутрішні потреби країни. Цей потенціал здатний прискорити розвиток національної економіки та сприяння її інтеграції в Євросоюз і світову економіку», - вважає тимчасовий повірений у справах Посольства Великої Британії в Україні Мартін Дей.

Європейський підхід

І Україні є чому повчиться у Великобританії, яка щосили розвиває нові технології: вони підвищують продуктивність сільгосптехніки за допомогою it-рішень, використовують лазери для точного внесення пестицидів, а своїх корів довіряють роботам.

«До 2050 року населення землі досягне, як мінімум 9 млрд людей. Це створює певні виклики для харчової індустрії. До 2050 р. залишилося зібрати всього 34 врожаю. Щоб забезпечити всіх їжею, ми повинні зуміти збільшити виробництво на цілих 65%», - розповідає експерт по точному землеробству з Великобританії Клайв Блекер.

Клайв Блекер, експерт по точному землеробству з Великобританії:

Щоб впорається з такими викликами у сільського господарства є кілька напрямків для підвищення ефективності:

-точне землеробство

-дистанційне зондування

-Технології підвищеної точності внесення добрив і ЗЗР

-Авто і роботичні системи

-Системи збору і аналізу величезних масивів інформації

-бездротові технології

-Нові системи підтримки прийняття рішень і ін.

-прорахування ризиків

Впроваджувати нові технології - добре, але це повинно бути ще й економічно ефективно, вважає директор Baker Tilly в Україні Сергій Сизоненко.

Сергій Сизоненко, директор Baker Tilly в Україні:

«Давній знайомий мені недавно сказав:« Слухай, я побачив комбайни - красиві, зелені, хочу купити ». Коли я запитав про окупність, а також прораховував він варіант використання найманої техніки, виявилося, що ні», - розповідає експерт.

Отже, при впровадженні інновацій необхідно враховувати деякі рекомендації. Перш за все - визначити основні цілі проекту, розрахувати економічні показники, вивчити технічну сторону питання. Також варто визначити чутливість проекту до зміни різних параметрів, визначити чіткий проектний графік і обов'язково - мати "план Б".

Практичне впровадження

Багато агрохолдингів в Україні вже активно стали впроваджувати it-технології.

«Астарта - один з найбільш інноваційних агрохолдингів. Ми не номер один у впровадженні інновацій, але входимо в трійку лідерів», - говорить операційний директор компанії Желько Ерцег.

Желько Ерцег, операційний директор компанії «Астарта»:

"Сьогодні «Астарта» успішно використовує IT-системи аналізу та управління виробничими процесами. Зокрема, свою ефективність довела комплексна система GPS-моніторингу, що дозволяє в режимі реального часу відслідковувати виконання польових робіт, місцезнаходження техніки, контролювати витрату палива і вести автоматизований облік процесів. Крім того, в «Астарта» впроваджується система точного землеробства для підвищення продуктивності кожного окремого поля в обробці. Активно розвиваються системи автоматизованого звітування в тваринництві та контролю за рухом продукції на елеваторах.

Це, з одного боку, дуже добре, але, з іншого боку, розрахунок глобальності показує нам, що в Україні не всі технології можуть швидко окупитися. Тим більше, що більшість наших колег з агрохолдингів стикаються з іншими фундаментальними проблемами в плані нестачі техніки, поганої якості засобів захисту рослин. Є багато інших напрямків інвестування, які сьогодні конкурують з впровадженням інновацій», - констатує операційний директор« Астарти».

Українські сільгоспвиробники поки тільки на порозі впровадження інновацій. «Ми вже зробили величезний крок, але якщо подивитися вперед - кінця ще не видно. Ми поки не говоримо про технології big-data, лазерах, ми розуміємо, що це для нас фантастика», - додав він.

З іншого боку, агросектор користується доступними можливостями поліпшити свою діяльність за рахунок інновацій. Наприклад, «Миронівський хлібопродукт» у співпраці з Vodafone Україна впровадив смс-розсилки, які забезпечують миттєве інформування робочих груп про зміни термінів і часу доставки продукції.

«Це вирішило проблему постійної необхідності оперативного контролю за перевезеннями і відвантаженням продукції, щоб уникнути простоїв транспорту і персоналу. А необхідність контролю переміщення транспорту була вирішена за допомогою М2М технології (GSM, CDMA)», - говорить директор департаменту бізнес-ринку Vodafone Україна Леонід Полупан.

Додатковими перевагами користуються аграрії і за рахунок технологій точного землеробства. Адже, за словами голови правління AgrinovaSolutionsLLC Людека Новака, немає значної різниці між засобами захисту рослин. Але є значна різниця в тому, як ми їх робимо.

Його підтримав і директор компанії «Агродар ЛТД» Роман Лещенко: «Саме інноваційні підходи до енергозбереження, використання органічних добрив, впровадження IT-рішень дозволять конкурувати на ринку і формувати додану вартість».

Нагадаємо також, що 19-21 лютого 2016 року в Києві, в офісі Microsoft Ukraine відбувся Всеукраїнський хакатон аграрних інновацій, який дозволив учасникам заходу розробити і представити інноваційні, технологічні продукти в агробізнесі.

За матеріалами "АграрНик

06 червня 2016 09:51
переглядів:
1188
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.