Лізинг відкриває нові можливості для аграріїв у справі оновлення парку сільгосптехніки
.jpg)
З проведенням сезону весняних польових робіт перед вітчизняними аграріями все частіше постає питання придбання сільгосптехніки, адже більшість машин використовуваних українськими фермерами за десятки років експлуатації вже морально застаріли. А тим часом, зокрема, технології обробітку грунту, не стоять на місці значно дисонуючи з методами, використовуваними більшістю українських аграріїв через відсутність сучасної сільгосптехніки. Проте придбання нової техніки досить проблематично через банальну причину - відсутність необхідних коштів для придбання дорогих машин і механізмів.
Однак, інструмент лізингу відкриває нові можливості для оновлення парку сільгоспмашин малими і середніми фермерами, зазначає експерт в області лізингу, директор компанії «Євролізинг-Україна» Олексій Пищик.
«Особливість лізингу полягає в тому, що згідно з договором з клієнтом, на період, поки останній не виплатить всю вартість придбаної техніки, вона є власністю лізингодавця. Клієнт же користується їй на правах оренди. Витрати ж на ремонт техніки, в разі її поломки, в даному випадку оплачує також лізингодавець», - розповідає Олексій Пищик.
При цьому в компанії «Євролізинг-Україна» під час укладання договору лізингоодержувач може вибрати як нову, так і колишню в експлуатації техніку, яка природно відрізняється більш меншою вартістю.
«При цьому на даному етапі наші фахівці нададуть клієнту всю необхідну консультативну допомогу при виборі тієї чи іншої сільгоспмашини з метою оптимізації витрат», - говорить Олексій Пищик.
Необхідно врахувати, що умови лізингу, які пропонує компанія «Євролізинг-Україна» не передбачають негайного початку платежів за договором. Все що потрібно клієнтові в даному випадку - сплатити початковий внесок у розмірі близько 30% від вартості техніки без надання будь-яких довідок про доходи та фінансову звітність. Надалі клієнт може сам для себе вибрати умови погашення суми, що залишилася за договором, а в процесі виплат навіть коригувати їх залежно від власної фінансової ситуації.
«Всі ці фактори дають явні переваги малим і середнім фермерам при оновленні парку сільгоспмашин за допомогою лізингу. Аграрії починають усвідомлювати, що лізинг - вигідна альтернатива не тільки банківським кредитам, але і їх накопиченням для придбання техніки за готівковий розрахунок, адже в такому випадку практично виключаються можливі інфляційні ризики, пов'язані з тим, що заощадження аграріїв на покупку сільгосптехніки просто знецінюються», - підкреслює Олексій Пищик.