Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Фермеру на замітку: що потрібно знати аграрію, який вирішив застрахувати свій урожай

10 травня 2016
Переглядів:
1736
jud (1).jpg

У сільгоспвиробників, які планують страхувати свої посіви, неминуче виникає питання вибору страхового партнера. Із завершенням посівної воно набуває особливої актуальності, адже фермерів цікавить як краще застрахуватися від можливих втрат своїх врожаїв, пов'язаних з погодними ризиками або іншими форс-мажорними обставинами. Про це розповідає експерт в галузі агрострахування, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

За словами Володимира Костянтиновича, фермерське господарство, яке вирішило застрахувати свій урожай, може звернутися безпосередньо в страхову компанію або ж викликати до себе агента чи страхового брокера. При цьому страхова компанія, звичайно, пропонує свої умови, агент- тої компанії на яку він працює, а брокер, як правило, дає умови 2-3 компаній.

«Наприклад, господарство звертається в «Агрориск». Ми даємо ідентичні умови від декількох страхових компаній. Тобто в силу того, що ми представляємо 5 західноєвропейських страховиків і відповідаємо за умови страхування ми можемо сказати, що одна компанія надає такі умови, а  друга- інші. Далі фермер може вибирати одні і ті ж умови між різними компаніями виходячи з особистих міркувань. Вибравши страхову компанію починається процедура формалізації відносин. Заповнюється запитальник, страхова компанія надсилає проект договору, який узгоджується, вираховується, змінюється. Коли досягається точка згоди, агроном «Агрориска» виїжджає на поля господарства, робить передстраховий огляд, фіксує потенційну врожайність, якщо йдеться про агрострахування на літо, і тоді укладається договір, який в подальшому сплачується клієнтом», - розповідає експерт.

При цьому, в разі настання форс-мажорних обставин, аграрій сповіщає про збиток «Агрориск» або ж страхову компанію.

«Залежно від того, який це збиток - повний або частковий - можливі два сценарії розвитку подій. Якщо збиток тотальний, то господарство заорює постраждалі поля і отримує компенсацію за ту частину врожаю, яка у них залишилася. Якщо це частковий збиток, то ми чекаємо початок жнив. Перед цим оцінювач збитків «Агрориск» виїжджає і робить, в залежності від того яка модель оцінки збитку обрана в договорі, оцінку врожайності, що залишилася. Після завершення збирання ми можливо коригуємо цифру розміру збитку», - пояснює Володимир Юдін.

При цьому, як правило, страхові компанії виплачують збитки з власних коштів приблизно протягом місяця.

10 травня 2016 09:40
переглядів:
1736
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

Анонси