Аграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території УкраїниРинок м'яса в першому півріччі продемонстрував зростанняЯк обрати оптимальний протруйник?ТОП-7 фактів про сільське господарство ШвейцаріїКомпанія DuPont Pioneer Україна представила результати агрономічних дослідів кукурудзиСтрахування озимих культур від осінньої посухи – додаткова гарантія стабільностіІталія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринківПравда про садівництво: як створити прибутковий бізнес?Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування Як найкраще підготувати землю до весняної посівної Угорський досвід для українського АПК ДПЗКУ вже заготовила 2,5 млн тонн збіжжя з початку 2016/2017 МР Генетика як рушій прогресу Як обрати надійного страхового партнера 

Тваринники і конфлікти з контролюючими органами. Як діяти?

tva.jpg

Які основні джерела виникнення проблем з контролюючими органами? Чи є мораторій на перевірки, і взагалі, що фермер повинен знати про перевірки? А також  про те, як діяти у конфліктних ситуаціях в експертному коментарі AgroNews.ua Миколи Чемезова, старшого юриста ОМP.

"Юридична історія питання мораторія така: згідно зі статтею 31 Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік» у 2014 році з 13 серпня до 31 грудня було накладено мораторій на перевірки малого бізнесу. Перевірки могли здійснюватися з дозволу Кабінета Міністрів або за бажанням суб’єкта господарювання. Виняток було зроблено для Державної фіскальної служби", - говорить  Микола Чемезов.

З 1 січня 2015 року набули чинності положення Закону України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України», та Закону України від 28 грудня 2014 року №71- VIII «Про внесення змін до Податкового кодекса України та деяких законів України» (щодо податкової реформи). Тож, перевірка підприємств, установ і організацій, фізичних осіб та підприємців ( з обсягом доходу до 20 млн.гривень контролюючими органами ( крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції здійснюються контролюючими органами виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою підприємства  на підставі рішення суду або відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України.

"Ситуація з перевірками після 1 липня 2015 року на законодавчому рівні не була остаточно визначена. У ВРУ знаходились 4 законопроекти про продовження мораторію, один з яких (Законопроект № 3153 від 18.09.2015) було прийнято у першому читанні. Різні Міністерства та ЦОВВ давали свої коментарі щодо перевірок. На рівні Кабміну було прийнято рішення мораторій поки не припиняти. За винятком Держпродспоживслужби, Держфінінспекції та при операціях імпорту/експорту.

Щодо перевірок ДФС з липня 2015 до кінця 2015 року, то відповідно до Закону України від 28.12.2014 року № 71-VIII перевірки суб’єктів за обсягом доходу до 20 млн.гривень здійснюються контролюючими органами виключно з дозволу Кабміну, за заявкою підприємства,  згідно з рішенням суду або відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України. Це виключення не поширюється на підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість, наявність РРО», – зазначає експерт.

Щодо перевірок іншими органами, крім ДФС, Микола Чемезов підкреслює, що наказом Мінекономрозвитку від 30.11.2015 р. № 1553 було затверджено План комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2016 рік, до якого увійшло 13020 суб’єктів господарської діяльності різних форм власності, з різних секторів економіки та з різними ступенями ризику. Це було зроблено з тією метою, щоб підприємство не тероризували усі контролюючі органи по черзі, а Планом передбачено дату, коли підприємство будуть перевіряти комплексно, щоб підприємство могло заздалегідь підготуватися до такої комплексної перевірки. Було створено окремий інформаційний портал – http://brdo.com.ua/inspections/, щоб підприємства могли самі дізнатися, коли їх будуть перевіряти. 

Оскільки ситуація з мораторієм не визначена на законодавчому рівні, є дві діаметрально протилежні позиції щодо його актуальності. Так Мін'юст у листі від 04.12.2015 р. №2112/14157-0-4-15/8.1 стверджує, що мораторій на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців у другій половині 2015 року та у 2016 році, запроваджений Законом №71-VIIIпоширюється лише на перевірки, які проводять органи ДФС. Цей Закон направлений на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів. А отже, запроваджений ним мораторій не стосується перевірок, які здійснюють інші контролюючі органи.

Але є й інша позиція. "У листі Державної регуляторної служби від 27.10.2015 р. №8227/0/20-15, говориться, що згаданий мораторій поширюється на всі без винятків контролюючі органи. ДРС підкріплює свою позицію судовою практикою. Так 28.07.2015 р. у справі № 826/13378/15 у мотивувальній частині Окружним адміністративним судом міста Києва зазначено: «… що у Прикінцевих положеннях Закону № 71 законодавець не уточнює на які саме контролюючі органи розповсюджується встановлені обмеження. З огляду на це, колегія суддів робить висновок, що вимоги п.3 Прикінцевих положень Закону № 71-VІІІ стосуються всіх без виключення контролюючих органів, а не лише Державної фіскальної служби.». Проте Мін'юст у своєму листі зазначає, що не згоден з позицією ДРС, і спираючись на постанову Волинського окружного адміністративного суду у справі від 26.08.2015 р. №803/2043/15, доводить що судова практика з цього питання не є однаковою

Таким чином, підприємствам слід готуватися до перевірок. «Плюсом у цій ситуації є те, що суб’єкт господарювання, попередньо знаючи, коли його будуть перевріяти – може завчасно підготуватися до такої перевірки» - зазначає експерт.

 Катерина Звєрєва, AgroNews

 

 

                                                                                                                                                                  

 

Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании текста

остані коментарі

Анонси